Uludere katliamının arkasından FETÖ çıktı!

Tutuklanan FETÖ mensubu savaş uçağı pilotları ve komutanlarının Uludere'de olayıyla bağlantıları araştırılıyor.

 • GİRİŞ21.07.2016 13:07
 • GÜNCELLEME21.07.2016 13:07
Uludere katliamının arkasından FETÖ çıktı!

Şırnak'ın Uludere ilçesi yakınlarındaki Iraktopraklarında 28 Aralık 2011 akşamı F-16 savaş uçaklarının yaptığı bombardıman sonucunda 34 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili darbe girişimi yapan, çoğu tutuklanan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgütü bağlantılı savaş uçağı pilotları ve komutanları araştırılacak.

HAİNLER BULUNDU MU?

Uludere faciasının ardından 2012'de başlayan tartışmalarda olayı gerçekleştirenlerin devlet içerisindeki hainler olabileceği sık ifade edilmiş ancak bir kanıt bulunamamıştı. 15 Temmuz günü Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir grup askerin darbe girişiminde bu hainlerin kim olduğu da ortaya çıkmış oldu. Darbe girişiminde Diyarbakır ile Malatya'dan, Başkent Ankara'da TBMM dahil bir çok yeri vurmak için havalanan savaş uçağı pilotları ve onlarla iş birliğinde bulunan 100'e yakın pilot, pilot eğitmeni ve komutanları ile darbecilerin listesinde adı Hava Kuvvetleri Komutanı olarak geçen Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan gözaltına alındı.

ROBOSKİ FETÖ İŞİ OLABİLİR

Darbe girişimine katılan uçakların Roboski olayıyla ilişkilerinin bulunabileceğine dikkat çeken uzmanlar, bu olayın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgütüyle bağlantılı pilot ve komutanlar tarafından yapılmış/yaptırılmış olabileceğini belirtiyorlar. Bu kapsamda o dönemde bölgede görev yapan Fethullahçı Terör Örgütüne bağlı pilotların Roboski olayıyla alakalı da sorgulanması gerektiği belirtiliyor.

Uzmanlar, Roboski dosyasının Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tekrar elden geçirilmesinde fayda olacağı görüşlerini bildirdiler.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar8

 • halil 1 yıl önce Şikayet Et
  roboski rus uçağı kardeş
  Cevapla
 • yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  ohaaa roboski ne
  Cevapla
 • Kurt 1 yıl önce Şikayet Et
  pkk pkk yı vurdu. yesinler birbirlerini bir de pkk vergi hırsızı kaçakçıları şehit ilan ettiler.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Erhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Eger öttürür bilirse darbeciler bütün karanlık işler çorap söküğü gibi aydınlanır rahmetli muhsin yazıcıoğlu nun faillerinede ulaşılabilir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetö işi olabilir mi değil, fetö işi.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat