Terör örgütü neden Kayseri'yi hedef seçti?

Kayseri 1. Komando Tugayı başta Hakkâri bölgesinde olmak üzere son 1 yıldır doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadelede aktif rol üstleniyor.

Terör örgütü neden Kayseri'yi hedef seçti?
Terör örgütü neden Kayseri'yi hedef seçti?
GİRİŞ 17.12.2016 12:05 GÜNCELLEME 17.12.2016 14:41
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Kayseri’de General Vecihi Akın Kışlası'ndan çarşı iznine giden askerlerinin hedef alındığı saldırının yapıldığı Kayseri 1. Komando Tugayı başta Hakkâri bölgesinde olmak üzere son 1 yıldır doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadelede aktif rol üsteleniyor.

PKK'lıların korkulu rüyası olan hain saldırıda hedef alınan komandoların tugayı son 5 ay içerinden Hakkâri bölgesinde aralarında üst düzey sorumlularında bulunduğu 710 PKK'lı teröristti etkisiz hale getirmiş, arazide tespit ettiği PKK Örgütüne ait 50 sığınak'ı imha ederek çok sayıda silah, mühimmat ve yaşamsal malzemeleri ele geçirerek örgüte ağır darbe vurdular.

PKK'NIN KORKULU RÜYASI MAVİ BERELİLER

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 2 altın madalya sahip olan Kayseri 1'inci Komando Tugayı'ndaki askerler, Kıbrıs'a paraşütle inerek, Türkiye'nin ilk ve tek hava indirme harekatını gerçekleştiren birlik olmalarının yanında PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler.

Sabah

ETİKETLER
TSK
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • Reis 2 yıl önce Şikayet Et
  Böyle dönemlerde asker toplu sivile çıkmamalı. Güzergahları sürekli değiştirilmeli.
  Cevapla
 • MİLLET 2 yıl önce Şikayet Et
  Teröre, sempati duyana, sahip çıkana, siyasi destek verene, içerde ve dışarda propagandasını yapana en ağır acı tattırılmalıdır!
  Cevapla
 • fahri 2 yıl önce Şikayet Et
  PKK PYD; Kobani,Afrin,Telabyadda bomba eğitimi alıyorsa F16larımız Kandilde mevziye benzeyen şeyleri bombalayarak başarı elde edemez. Bu yerler de bombalanmalı . teröristi eğiten birkaç ABD ve Alman askeri kim vurduya giderse batılılar ne yapıyoruz biz diye sorgularlar.
  Cevapla
 • hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  sadece kandilde sığınak barınak mevzi değil afrinde kobanide telabyad ı da vurun
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Hemen simdi güvenlik güclerinin servis ve toplu olarak tasinmasina son verilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yok böyle kaleci! 6 rakibiyle baş başa kaldı ama...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dedeleriniz gibi tabutla gidersiniz