Kastamonu'da 38 asker hastaneye kaldırıldı

Kastamonu'da iftarın ardından 38 askerin gıda zehirlenmesi iddiasıyla hastanelere kaldırıldığı öğrenildi

GİRİŞ 20.06.2017 00:54 GÜNCELLEME 20.06.2017 09:23

İHA'nın haberine göre, Kastamonu'da 5'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında iftarın ardından bir süre sonrası bir tabura bağlı askerlerde mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı.

TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Bunun üzerine 38 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle revire kaldırıldı. Burada durumu ciddi olduğu ileri sürülen 6 asker, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesine, 2 askerde Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR

30 askere de halen revirde müdahale edildi. Müşahede altına alınan askerler arasında hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığı öğrenildi.

Askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle mideleri yıkandıkları öğrenildi. Askerlerin, yedikleri yemekten veya kantinden aldıkları kekler nedeniyle zehirlendikleri şüphesi üzerinde duruluyor.

YAZDIR
YORUMLAR 63
 • xyzc 11 ay önce Şikayet Et
  gerçekten zehirlendiler mi kan testi yapılsın ki yine bir oyun peşinde olabilir alçaklar
  Cevapla
 • H.B.V 11 ay önce Şikayet Et
  Daha önce söyledim yine söylüyorum bu işin arkasında kesin fetö var? bir olsun hadi 10 kişi olsun? O kadar Askerin,700 küsür Askerin zehirlenmesi tesadüfmü?. Fetöcüler_Cemaat o kadar zararlı bir toplulukki ;ye-cüc me-cücler gibi her taşın altından çıkıyorlar!.
  Cevapla
 • sivaslı ismail 11 ay önce Şikayet Et
  Göz göre göre askerlerimizi zehirliyorlar hala birşey yapılmıyor . Ey yetkilliler bunun bedeli ağır olmalı, ihaleyi fesih etmek, para cezası yetmez beyler. Belliki düşman boş durmuyor.
  Cevapla
 • 4elovek 11 ay önce Şikayet Et
  bende bu yıl acemiliği kastamonuda yaptım jandarma 5. alay daydım yemekleri erler yapıyor özel şirket değil. sadece usta başı sivil geri kalan her şey askerler hallediyor.
  Cevapla
 • Adil 11 ay önce Şikayet Et
  İşini düzgünce yapmıyanın boğazında kalsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da
Bahçeli, MHP'nin seçim beyannamesini açıkladı