Görmez'in çocuklarından anlamlı mesaj

Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden emekliye ayrılan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in çocukları sosyal medyadan duygusal ortak bir mesaj yayınladı

GİRİŞ 02.08.2017 13:30 GÜNCELLEME 02.08.2017 16:02
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

DİYANET İşleri Başkanlığı görevinden emekliye ayrılan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in çocukları Hümeyra Temren, Müberra Görmez Emin ve Muhammed Görmez, ''Evlatların olarak şahidiz'' başlığı kaleme aldıkları duygu dolu metni Müberra Görmez Emin'in Twetter hesabından paylaştılar.

Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Diyanet İşleri Başkanlığı görevini bırakarak emekliye ayrılmasının ardından çocukları duygu dolu bir metni kaleme aldı. Babalarına hitaben yazdıkları metni kendi Twetter hesabından paylaşan kızı Müberra Görmez Emin, babasını da ''@DIBMehmetGormez'' Twetter hesabına etiketledi.

Prof. Dr. Mehmet Görmez’in çocuklarının yazdığı metin şu şekilde:

'EVLATLARIN OLARAK ŞAHİDİZ'

''Çocukluğumuzdan beri babamızın cehd ü gayretine en yakından şahidiz.

Diyanetteki görevinden önce ve sonrası gecesini gündüzüne katışına, uykusuz kalarak ümmetin derdiyle dertlenişine ve ne yapabiliriz diye çırpınışına şahidiz. Bazen Anadolu’nun bir köşesinden bazen Gazze’den bazen Kudüs’ten bazen Bosna’dan bazen Suriye’den gelen bir telefona cevap verirken gözünden akan yaşına şahidiz.

Maruz kaldığı her türlü çirkin iftira ve karalamalara karşı şahsi duygularını bir kenara bırakıp giydiği cübbeye, bulunduğu makama, ilmin vakar ve haysiyetine halel getirmemek için yutkunup sükut ettiğine üzülerek şahidiz.

Hiçbir zaman yüzünden tebessümü eksik etmeyişine, dünyalık menfaatleri elinin tersiyle itişine, kitaplara olan aşkına, çocuklara olan şefkatine, ilme ve âlime olan hürmetine, ilmin izzetini her daim koruyup yüceltme çabasına şahidiz.

Böyle bir babanın evlatları olduğumuz için bugün bir kez daha Rabbimize şükrettik. Senin makamın samimiyet makamıdır. Biliyoruz ki bugüne kadar Din-i Mübin-i İslam'a nasıl hizmet etme gayretinde olduysan son nefesine kadarda bu gayrette olacaksın.

Rabbim bize de aynı gayrette olmayı nasip etsin ve bizleri sana layık evlat eylesin.

Hümeyra, Müberra, Muhammed.'' 

YORUMLAR 19
 • Âdem 2 yıl önce Şikayet Et
  Ferasetine, Ahlak ve edebine, Güzel bir Müslüman olduğuna bizlerde şahidiz.
  Cevapla
 • Rum Müslüman 2 yıl önce Şikayet Et
  osmanli padisahlarinin mürsidleri ve seyhlari vardi,hepside tarikata bagli ve ermis insanlardi,hükümetimiz bu konuda diyanete emir vermeli ve tarikatlar serbest olmalidir.cogu insan tarikatin ne oldugunu bilmiyor veya yanlis biliyor,diyanet reisi bu konuda müslümanlari bilgilendirmelidir,saygilar sunarim efendim.
  Cevapla
 • Şafak 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Allah razı olsun
  Cevapla
 • Hoca 2 yıl önce Şikayet Et
  Hoca geri gelsin
  Cevapla
 • ali sezgin 2 yıl önce Şikayet Et
  Alim bir şahsiyet dava adamı gerçek ulema Allah razı olsun ona dil uzatan şahısların islama verdikleri zarar lar ortadır. inşaallah yerine gelicek kişide uydurulmuş dinin değil indirilmiş dinin adamı olur vesselam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyaya bu fotoğrafları servis ettiler!
BTK'dan üç GSM operatörüne de kötü haber! Büyük ceza kesildi