Kayıp köprüyle ilgili gerçek ortaya çıktı

Gümüşhane Valiliği, merkeze bağlı Balahor Deresi üzerinde bulunan ve bugün basında çıkan haberlerde çalındığı iddia edilen taş köprünün 3 ay önce meydana gelen selde yıkıldığını açıkladı.

Kayıp köprüyle ilgili gerçek ortaya çıktı
Kayıp köprüyle ilgili gerçek ortaya çıktı
GİRİŞ 08.10.2018 03:46 GÜNCELLEME 08.10.2018 03:46
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane'nin merkeze bağlı Arslanca köyü sınırlarında yer alan Balahor deresi üzerinde bulunan ve yaklaşık 300 yıl önce yapıldığı iddia edilen köprünün birden kaybolduğuyla ilgili medyada yer alan haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.

3 AY ÖNCE SEL SONUCU YIKILDI
 
Köprünün kimliği belirsiz kişilerce sökülerek çalındığı iddialarına yönelik yapılan açıklamada, "İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yağmurdere Karakol Komutanlığı olay yerine intikal ederek köy muhtarı Coşkun Doğan ile yapılan görüşmede kendisinin haber ajansı vasıtasıyla olaydan bilgisi olduğunu, röportajda herhangi bir şekilde köprünün çalındığı veya Jandarma'nın soruşturma yaptığı konusunda beyanda bulunmadığını sadece köprünün yıkıldığı ve taşların büyük bir çoğunluğunun olmadığını söylediğini beyan etti. Arslanca köyü sakinleri ile yapılan görüşmelerde de köprünün yaklaşık 3 ay önce meydana gelen selde yıkılarak taşlarının sürüklendiği ve haberin asılsız olduğu öğrenilmiştir" denildi.

 

 


 
Öte yandan köprünün kültür varlıkları envanterinde kayıtlı olmadığı, Trabzon Bölge Koruma Kurulu tarafından bugüne kadar tespit ve tescilinin de yapılmadığı öğrenildi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
kayıp
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Veli 1 yıl önce Şikayet Et
  'la azıcık akıllı olun patika yol üç saat mesafe ne ike taşındı bu hicmi gören olmadı demekki yıkılmış be sürüklenmiş taslar
  Cevapla
 • abdullah ünal 1 yıl önce Şikayet Et
  orada o küprüyü yıkacak sel ..... pekde inandırıcı gelmedi ya
  Cevapla
 • İnce Ayar 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan eli ile zarar verilmiş. Fotoğrafa azıcık dikkatli bakan bile anlar. Köprünün sağ ayağının bastığı yer iki metre gerisine kadar selden sürüklenmiş. ama ayağın bastığı yerin alt ve üst kısımlarına sel hiö zarar vermemiş... Anlayana sivrisinek saz. Anlamayana davul zurna az...
  Cevapla
 • Tinyuğ 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi n'olacak ? Taşlar uzaya gitmedi ya ?! Aslına uygun yeniden yapılmalı.Orijinal bir şey .
  Cevapla
 • Onur 1 yıl önce Şikayet Et
  Buyur burdan yak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Depremzede anne talep etti, Erdoğan anında aradı: Ahmet'i hemen buraya gönder...
Son dakika: Dünyayı sarsan virüsle ilgili korkulan oluyor! Trump'tan flaş teklif!