Kırmızı listedeki terörist için hazırlanmıştı!

Siirt Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, kırmızı listedeki terörist için hazırlanan sığınak ile teröristlerce kullanılan 14 barınak ve sığınak kullanılamaz hale getirildi.

GİRİŞ 14.02.2019 14:29 GÜNCELLEME 14.02.2019 14:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, kırmızı listedeki teröristiçin hazırlanan mağara ile 14 barınak ve sığınak imha edildi.

 

 

İl Jandarma Komutanlığı özel harekat ve komando birliklerince, Pervari ilçesi kırsalında 3 gün süren "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Faruk Yüksel Operasyonu" düzenlendi.

Operasyonda, İçişleri Bakanlığının Aranan Teröristler Listesi'nde "kırmızı" kategoride yer alan ve örgütün sözde "Botan alan sorumlusu" olan terörist için hazırlandığı değerlendirilen 15-20 kişilik 7 odalı ve 3 girişli sığınak ile teröristlerce kullanılan 14 barınak ve sığınak tespit edildi.

 

 

Jandarma ekiplerince barınak ve sığınaklarda yapılan aramada, iki dağ bisikleti, 7 tüp, 11 çakmak, tıraş makinesi, 23 pil, not defteri, 4 terörist kıyafeti, şemsiye, enjektör, iki kilim, iki kutu yağ ve düdüklü tencere ile çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Ele geçirilen mühimmat ve malzemelerden delil niteliği taşıyanlar muhafaza altına alındı, diğer malzemeler ise Cumhuriyet savcısının talimatıyla olay yerinde imha edildi. 

Sığınak ve barınaklar kullanılamaz hale getirildi. 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • tsli 1 yıl önce Şikayet Et
    hayvan gibi yaşayıp hayvan gibi geberiyorlar bu onların seçimi...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İtalyan Bakandan çok sert sözler: Bizden bahsederken ağzını yıkayacak
Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü: Heyecan veren haberler var