Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu personel alımı! Başvuru şartları...

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine en az lise mezunu personel alımı yapılıyor. Başvuru yapacak adayların en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Peki başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu personel alımı! Başvuru şartları...
Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu personel alımı! Başvuru şartları...
GİRİŞ 04.04.2019 09:06 GÜNCELLEME 04.04.2019 09:06

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine lise ve önlisans mezunu olmak şartı ile farklı kadrolara personel alımı yapılmaktadır. Lise mezunu adaylar arasından alım yapılacak olan adaylardan 1 Destek Personeli (Garson), 13 Destek Personeli (Hizmetli), 1 Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı), 1 Teknisyen (Sıhhi Tesisat), 2 Teknisyen (Elektronik), 2 Teknisyen (Motor), 2 Teknisyen (Elektrik), 1 Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası), 2 Büro Personeli ve 1 Büro Personeli (Ambar) olmak üzere 21 personel alacak. Önlisans mezunları arasından yapılacak olan alımlar ise 1 Tekniker (Video Montaj), 2 Tekniker (İnşaat), 2 Tekniker (Harita Kadastro), 3 Tekniker (Bilgisayar Teknikeri), 2 Tekniker (Elektrik Teknikeri), 1 Büro Personeli (Mali İşler) ve 1 Büro Personeli (Dava Takip) olmak üzere toplamda 17 kişilik personel alımı şeklinde olacak. İşte detaylar...

 

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

c. Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

ç. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (12 Nisan 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

d. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

e. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

f. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

HANGİ İLLERE ALIM YAPILACAK?

İstanbul,

İzmir,

Marmaris,

Ankara,

Antalya,

Samsun,

Mersin,

Trabzon,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular, 02-12 Nisan 2019 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Đnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

 Başvurular; 02 Nisan 2019 Salı günü saat 14:00’de başlayıp, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 11:00’de sona erecektir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: İran'dan peş peşe korkutan haberler! Koronavirüs'te ürküten gelişme
Esed’e Rus kalkanı