İYİ Partililer isyan etti! Akşener'e kurultay çağrısı

İyi Parti'nin İzmir'deki kurucu ilçe başkanları, kurucular kurulu üyeleri, üst kurul delegeleri ve kurucu ilçe yönetim kurulu üyeleri, bugün düzenledikleri basın toplantısıyla Genel Başkan Meral Akşener'e olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrıda bulundu.

İYİ Partililer isyan etti! Akşener'e kurultay çağrısı
İYİ Partililer isyan etti! Akşener'e kurultay çağrısı
GİRİŞ 25.04.2019 15:34 GÜNCELLEME 25.04.2019 15:36
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İyi Parti Genel Merkezi Kurucular Kurulu üyesi Özcan Pehlivan'ın da aralarında yer aldığı yaklaşık 30 partili, bugün basın açıklaması yaptı. Bayraklı'da toplanan partililer adına basın açıklamasını okuyan İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları İl eski Başkanı Doğukan Demirel, şunları söyledi:

"Her türlü olumsuz koşula tehditlere zorlama ve baskılara rağmen ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları olan, milletimizin daha müreffeh bir istikbale sahip olmasını amaçlayan, daha önce siyaseten herhangi bir aidiyeti olmayan binlerce inanmış vatandaşımızın da katkılarıyla kurulan partimizin, ne yazık ki ilk gün kurulduğu felsefeden uzaklaştırılmaya çalışıldığını görmekteyiz. 24 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatımızın kurucu unsurlarının ekseriyeti ile ilgili alınan atama kararları, kurucularımızı ve parti tabanımızı son derece rahatsız etmiştir. Üzülerek görmekteyiz ki partimizin genel merkez yönetim kademesindeki bazı isimlerin başarısızlığı olumsuz sonucun en önemli nedenidir. Bu nedenle geçen süre zarfında yaşanan iki seçimde de arzu edilmiş sonuçlar alınamamıştır. Kitlelerin partisi olarak iktidara gelme amacıyla kurulan ve bu yolda büyük bir ümit olan partimizin yerel seçimlerde aldığı sonuçlar düşündürücüdür.

 

 

Teşkilatımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden sebeplerin kuruluş felsefemizden uzaklaştırarak her iki seçimde de yaşanan başarısızlıkta önemli rol oynamış olan isimlerin ve nedenlerin muhasebesini yapmak, kuruluş günlerine dönmek için Genel Başkanımız Meral Akşener'in ivedilikle olağanüstü büyük kurultayı toplaması için çağırmaya, genel idare kurulumuzu bu doğrultuda karar almaya davet ediyoruz."

 

 

 

YORUMLAR 17
 • istanbul 9 ay önce Şikayet Et
  Akşenerçaresizülkeyefaydayokboksör
  Cevapla
 • Veysel 9 ay önce Şikayet Et
  Bir taraftan milliyetciğiz diyor hdp yle ittifak kuruyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
  Cevapla
 • Hataylı 9 ay önce Şikayet Et
  Biz burada hdp lilerin iyi partiye oy verdiğini bizzat kendilerinden duyduk sandık başına giderken telkinlerine şahit olduk ya ben daha ne diyeyim iyi partiye mlliyetçi diyenlere
  Cevapla
 • ak osmanlı 9 ay önce Şikayet Et
  günaydın
  Cevapla
 • hakan 9 ay önce Şikayet Et
  olağanüstü toplantı yapsanız ne olur yapmasanız ne farkeder ki,oylarınızla adana,mersin(Mhp li iken türlü entrikalarla ve sözlerle ip davet edilen başkanın aday dilekcesini hasır altı edip hdp lilere yol verdiniz) Antalya, olmak üzere güneyde malum partiye koridor ihsan ettiniz,siz neye layık idiyseniz o oldunuz atı alan üsküdarı geçti,Bu kadar öngörüsüz ve algı noksanlığı ile siz memleketi nasıl idarte edeceksiniz yahu,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığı'ndan Fox Tv’nin yalan haberine sert tepki!
Hafter milislerinin 'Türk' iddiası yalan çıktı! Son dakika açıklaması