Tunceli'de öldürülen 2 terörist, MLKP'nin Türkiye sorumluları çıktı

Tunceli kırsalında 10 Temmuz günü düzenlenen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristten 2'sinin terör örgütü MLKP'nin sözde Türkiye sorumlusu İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinin 'Mavi' kategorisinde yer alan 'Seydo Azad' kod adlı Taylan Kutlar (39) ile yardımcısı 'Gri' kategorideki 'Pirdoğan' kod adlı Hıdır Çallin (36) olduğu tespit edildi.

Tunceli'de öldürülen 2 terörist, MLKP'nin Türkiye sorumluları çıktı
Tunceli'de öldürülen 2 terörist, MLKP'nin Türkiye sorumluları çıktı
GİRİŞ 20.07.2019 10:51 GÜNCELLEME 20.07.2019 11:05
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Tunceli'nin Munzur Vadisi bölgesinde 10 Temmuz günü savaş uçaklarının desteğiyle yapılan operasyonla etkisiz hale getirilen 5 teröristten 2'sinin kimliği belirlendi. Etkisiz hale getirilen 3 teröristin PKK'lı, 2'sinin ise MLKP'li olduğu ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, etkisiz hale getirilen 5 teröristin cenazesi kimlik tespiti için Malatya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yapılan incelemede 2 teröristin kimliği belirlendi. 

Kimliği belirlenen teröristlerden birinin MLKP'nin sözde Türkiye sorumlusu İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinin 'Mavi' kategorisinde yer alan ve 1,5 milyon lira ödülle aranan 'Seydo Azad' kod adlı Taylan Kutlar ile yardımcısı 'Gri' kategorideki 300 bin lira ödülle aranan 'Pirdoğan' kod adlı Hıdır Çalli'nin olduğu tespit edildi. Aynı operasyonda etkisiz hale getirilen 3 PKK'lı teröristin kimliklerinin belirlenmesi için başlatılan çalışma sürüyor.

 

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 25
 • ben 8 ay önce Şikayet Et
  ilâ cehenneme zumera
  Cevapla
 • oraloğlu 8 ay önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: çok acaip bir pozisyon. insnın tipinden hangi tarafın adamı olduğu belli oluyor . çok ilginç. müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
 • caner 8 ay önce Şikayet Et
  kominist başkanın adamları
  Cevapla
 • mardini 8 ay önce Şikayet Et
  teröristlerin sonu hep öyle bir sondur. yaallah..
  Cevapla
 • Göktürk 8 ay önce Şikayet Et
  Orak çekinizi yesinler. PKK'nın devrimci çakalları kandırmak için, kendince şehir kırsal yapılanmasını MLKP ile beraber yürütüyor.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Sedat kardeş on numara tespit...
  Cevapla
 • Sedat 8 ay önce Şikayet Et
  Yok bunlar kendilerine filanca mezhebiz diyen aslında Ermeni olan dinsiz takımı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Google'dan koronavirüs kararı: Konumları hükümetle paylaşacak
Karantina gemisindeki 65 Türk yolcunun testi pozitif çıktı