Süleyman Soylu: Demokrasi truva atı değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır’ın sözde belediye başkanları için, “Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir." dedi.

GİRİŞ 22.08.2019 11:46 GÜNCELLEME 22.08.2019 12:42
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kaçakcılık ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Süleyman Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır’ın sözde belediye başkanları için, “Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir. Suçu işleyip seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır” dedi.

"Eğer dağda silahlı mücadeleyi evlatlarımız veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük bir mücadele veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor."

Soylu ,"3 Belediye başkanını görevden aldık. Kanunların verdiği yetkiyi, yine kanunların verdiği sorumluluğu yerine getirmek için kullandık. Yanlış hiçbir şey yapmadık."

 

 

ETİKETLER
pkk
YAZDIR
YORUMLAR 59
 • Bengü... 4 ay önce Şikayet Et
  İşte bu! Yürü bakanım......
  Cevapla
 • yigido 4 ay önce Şikayet Et
  ula bir demokrasi. bir seçilmiş türküsü. sanki secilen suc islemiyor. zaten terörist bunlar. kanuna uygun olarak hepsini alacaklar ama zamanla. inşallah. amin.
  Cevapla
 • Mahsun 4 ay önce Şikayet Et
  40 yaşındayım. bugüne kadar gördüğüm İçişleri makamını hakkıyla dolduran en iyi bakan.. adam gibi adam, tam bir delikanlı bakan. İçişlerinde daha iyisini görmedik... Süleyman Soylu Allah başımızdan eksik etmesin
  Cevapla
 • Endr 4 ay önce Şikayet Et
  Adam denince akla ilk gelen isim Süleyman soylu
  Cevapla
 • Guaidoglu 4 ay önce Şikayet Et
  Problem yok vatandas yine ekremi ve Mansur u secer. Ne demisti esbaskan: bilsin ki ekrem ve mansur secilirse bizim sayemizde secilecek! Secenler utansin.
  Cevapla
 • cemil 4 ay önce Şikayet Et
  iyi oldu güzel oldu istedikleri buydu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Krizde bomba gelişme! Apar topar Libya'dan ayrılıp o ülkeye indi
Son Dakika Haberi: Gündeme bomba gibi düşen 'yeni Kanal' önerisi