PKK'lıların 17 yaşındaki genci dağa kaçırdığı anlar

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ikinci anne olan Fevziye Çetinkaya’nın 17 yaşındaki oğlu Süleyman Çetinkaya'nın dağa kaçırılma görüntülerine Yeni Şafak ulaştı. Çetinkaya'nın ailesinin yanından ayrıldıktan sonra görüntülü görüşme yaptığı kişinin PKK'lı Süleyman Kızıltepe olduğu tespit edildi. Fiziki takip sonucunda ise Çetinkaya'nın PKK'lı terörist Kızıltepe tarafından Suriye'ye geçirildiği ve dağa kaçırıldığı ortaya çıktı.

PKK'lıların 17 yaşındaki genci dağa kaçırdığı anlar
PKK'lıların 17 yaşındaki genci dağa kaçırdığı anlar
GİRİŞ 11.09.2019 06:18 GÜNCELLEME 11.09.2019 06:18
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Diyarbakır'da Fevziye Çetinkaya’nın oğlu Süleyman Çetinkaya'nın HDP'lilerin yardımıyla dağa kaçırıldığı görüntüler ortaya çıktı.

HDP'li vekillerin, trollerin, bazı sanatçıların tiyatro diyerek alay ettiği ve önemsizleştirmeye çalıştıkları yaklaşık 2 haftadır devam eden eylemin ciddiyeti su yüzüne çıktı.

Fevziye Çetinkaya'nın yolunu gözlediği 17 yaşındaki evladı Süleyman Çetinkaya 30 Ağustos tarihinde spora gidiyorum diye ayrılmasının ardından bir daha haber alınamamıştı. Görüntülerde Çetinkaya'nın ailesinin yanından ayrıldıktan sonra otogara giderek Mardin otobüsüne bindiği görülüyor. Otogara giriş yaparken görüntülü görüşme yaptığı tespit edilen Çetinkaya'nın görüntülü görüşme yaptığı kişinin tespiti için çalışma başlatan güvenlik güçleri şahsın 38 yaşındaki PKK'dan suç kaydı bulunan Süleyman Kızıltepe olduğunu tespit etti.

PKK'LI TERÖRİST TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILDI

Fiziki takip sonrasında Çetinkaya'nın Mardin'e gittiği ve Süleyman Kızıltepe ile buluştuğu anlaşıldı. Ardından cep telefonunu kapatan Çetinkaya, PKK'lı Kızıltepe tarafından Suriye'ye geçirilerek dağa kaçırıldı.

'ÇOCUĞUMU BUNLAR GÖTÜRDÜ' DEMİŞTİ

Anne Fevziye Çetinkaya, 4’ü kız 11 çocuk sahibi olduğunu ve 30 Ağustos'tan beri oğlundan haber alamadıklarını ifade etmişti.

Oğlunun futbol oynayacağını söyleyerek Eğil'deki evlerinden ayrıldığını söyleyen Çetinkaya, şu ifadelere yer vermişti:

"Onlardan (HDP) hiçbir şey istemiyorum çocuğumu bana getirsinler. Onlara 'Çocuğumu verin başka hiçbir şey istemiyorum' dedim. Bize 'Çocuğunuz burada değil' diyorlar. Köydeki evimin kapısını kapattım, eşim ve çocuklarımla buraya geldim. Çocuğum gelmeden buradan gitmem. Benim oğlum HDP’nin bayrağını yollara, evimizin damına asıyordu. Nasıl olduysa çocuğumu kaybettirdiler. Bunlar götürülmüştür. Sinirlendim kapıyı kıracağım dedim kapıyı kapattılar. Vallahi billahi çocuğumu HDP götürdü, bunlar götürdü.”

Baba Şahap Çetinkaya ise oğlunun HDP'yi yakından takip ettiğini belirterek, çocuğunun Suriye’ye götürüldüğünü söylemişti.

Çetinkaya, "Kendi çocuklarına iş verip çalıştırıyorlar ama milletin çocuklarını dağa gönderiyorlar. Madem çok istiyorlar önce kendi çocuklarını göndersinler. Benim gibi fakir ve zavallı insanların çocuklarını gönderiyorlar. Bu kadar zulüm yapılamaz. Benim suçum, günahım ne? Oğlumu istiyorum, başka bir şey istemiyorum. Bu çocukları zor şartlarda büyüttük, okula gönderdik" demişti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • çare 5 ay önce Şikayet Et
  devletimiz gitsin bulup getirsin suriye ve ıraktaki yerleri kampları belli bir operasyon yapıp getirmesi lazım.Boyle olaylar devleti aciz gösteriyor aciz göründükçe bunlar güçlü görünüyor güçlü görünen halkı yönlendiriyor gençleri etkiliyor ama devlet bir operasyonla 50-60 tane kurtarınca halka moral örgüte korku hakim olur
  Cevapla
 • Hamdi 5 ay önce Şikayet Et
  Ah teyzecim hdpnin biz ne olduğunu neye hizmet ettiğini biliyorduk ama anlatamadık derdimizi inşallah evladına kavuşursun vatan sevgisi imandandır çocuklarımıza kendi yaşadığı havasını suyunu içtikleri topraklarına ihanet etmemelerini sürekli anlatmamiz lazim
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Cesur olun partiyi kapatın bu gücü bir daha bulamazsınız
  Cevapla
 • Emre 5 ay önce Şikayet Et
  Kapatsan Ne olacak yine kurarlar.Asalaya yaptığımızı yapmalıyız.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Dostuna yakın ol, düşmanına daha yakın.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kabataş'ta ortalığı karıştıran afiş! Polis ekipleri harekete geçti
İşte Dubai'nin en zenginleri