194 ülkede kırmızı bültenle aranan o isim Türkiye'ye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, 2009'da Yozgat'ta ormanlık alanda darbettiği çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve 194 ülkede aranan şüphelinin, Fransa'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiği bildirildi.

194 ülkede kırmızı bültenle aranan o isim Türkiye'ye getirildi
194 ülkede kırmızı bültenle aranan o isim Türkiye'ye getirildi
GİRİŞ 12.09.2019 16:39 GÜNCELLEME 12.09.2019 16:39
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, A.Ş, 2009'da Yozgat'ın Sorgun ilçesi Burunören köyü mevkisinde ormanlık alana götürdüğü M.Ş'yi darbettikten sonra cinsel istismarda bulundu.

Şüpheli A.Ş. hakkında "mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Bu süreçte Fransa'ya kaçan A.Ş'nin Türkiye'ye iadesi amacıyla İnterpol-Europol Dairesi Başkanlığınca 194 ülkede uluslararası seviyede kırmızı bültenle arama kararı çıkartıldı. Şüphelinin Türkiye'ye iadesi Fransa makamlarınca bu yıl kabul edildi.

Bunun üzerine 9 Eylül 2019'da Fransa'ya ekip gönderildi.

TESLİMATI SIRASINDA POLİSİ YARALADI

Zanlı A.Ş, Türk polisine teslimatı sırasında kolundaki metal kelepçelerle kendisini ve tekmeleyerek refakat eden bir Fransız polisini yaraladı.

Interpol ekiplerince bindirildiği uçakta Türk polisine sert bir şekilde mukavemet gösteren A.Ş, uçuş güvenliğini etkilememesi amacıyla uçaktan alınarak iade görevi ertelendi.

ANESTEZİ UZMANI DEVREYE GİRDİ

A.Ş'nin teslim alınması için ertesi gün aralarında Sağlık Bakanlığında görevli anestezi uzmanı bir doktorun da bulunduğu özel bir ekip, Türkiye'den Fransa'ya geldi.

Şüpheli A.Ş, yüksek riskli şahısların kendisine ve refakat eden personele zarar vermemesi için Interpol-Europol Daire Başkanlığınca kumaş ve plastik hammaddeden ürettirilen özel bir kelepçe ve ekipman kullanılarak 10 Eylül'de Türkiye'ye getirildi.

Türk adli makamlarına teslim edilen A.Ş'nin işlemleri devam ediyor. 

ETİKETLER
haber SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Sami 5 ay önce Şikayet Et
  Bu aralar Yozgat başladı Adana ile yarışa
  Cevapla
 • TosuNPaşA 5 ay önce Şikayet Et
  denizin üzerindeyken atın uçaktan
  Cevapla
 • qalil 5 ay önce Şikayet Et
  idam idam idam gerek
  Cevapla
 • Adanalı 5 ay önce Şikayet Et
  Hazır anestezi uzmanı varken zehirli iğneyle uyutun iti
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya ile ilgili çarpıcı sözler: Emir komuta zincirinden çıktı
İncirlik Üssü'ne 5 kargo uçağı birden geldi! Gerçek ortaya çıktı