İsmail Demir: S400 Aralık ayında kurulacak

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "S-400 füze savunma sistemi aralıkta kurulmuş olacak" açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 20.09.2019 11:23 GÜNCELLEME 20.09.2019 12:19
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Sistemin nisan ayında kullanılabilir hale gelebileceğini belirten Demir, "Çünkü bizim de çok hassas olduğumuz personelimizin eğitimi, sistemin içine bazı uçuşların entegre edilmesi gibi birçok teknik konu var. Bunların da tamamlanması neticesinde Nisan'da sistem kullanılabilir hale gelecek" dedi.

 

 

Demir ayrıca, yarışmalarla gençlerin destekleneceğini belirterek, "Odaklı eğitimlerle savunma sanayiine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz. Teknofest gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA'lar deniz, kara araçları ile yarışmaları gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Demir, "Rus uçakları alınacak mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi: 

 

 

"Savunma sanayi ürünlerimiz oldukça önemli bir yer tutuyor. Ruslar'da bu kapsamda kendi ürünlerini TEKNOFEST'te sergilemek istediler. Bu mesele çok çok yeni. Yapılan bir teklif var. Uçaklarımızı görün tanıyın dediler. Teklifleri incelemek lazım.

Yarışmalarla gençleri destekleyeceğiz. Odaklı eğitimlerle savunma sanayine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz. TEKNOFEST gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA'lar deniz, kara araçları ile yarışmaları gerçekleştireceğiz."

ETİKETLER
aralık s400
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • derda 4 ay önce Şikayet Et
  Çok geçikmeli
  Cevapla
 • Görünen Köy 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye herkesin eteğindeki taşı dökmesini istiyor.Kim nerede yer alıyor görmek istiyor.Dostunu-düşmanını tanımak istiyor.O yüzden taktik gereği açık oynuyor.
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Allah yolunuzu açık etsin.Çok başarılı işlere imza atıyorsunuz.
  Cevapla
 • Fehim 4 ay önce Şikayet Et
  İyide hani bunlar onbeş dakikada hazır oluyodu kurun artık şunları
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  ABD isteği vardı ;" S-400 alımını 2020'ye erteleyin!" NEDEN ? 2020'ye kadar ne yapmak niyetindeler ? Bu sürede "Türkiyenin etrafını boşaltırız sınıra yerleşiriz mi " demek istiyorlar ve bize karşı planları var da bu S-400 alışımız bütün planlarını bozuyor mu? Erteletmek isteğinin sebebi " Biz Kürdistanı kuralım, Doğu Akdeniz i parselleyelim, sınır ve demografik yapıyı değiştirelim, iş işten geçtikten sonra S-400 alın mı? Yunanistanlı general söylemişti "EGE VE AKDENİZ’DE HAKİMİYET TAMAMEN TÜRKİYE'YE GEÇECEK ayrıca SURİYE /IRAK'ta HAVA SAHASINI UÇUŞA YASAK BÖLGE İLAN EDEBİLECEĞİZ. Bize hasmane düşünceleri olmasa bu kadar karşı çıkmazlar DEBELENMEZLER.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Paraya Koronavirüs bulaştı! Çin paraları karantinaya aldı!
Hangi ülkede, ne kadar nükleer silah var