Egemen Bağış'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Beni ilgilendirmiyor

Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Egemen Bağış, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, "Sen asla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni temsil edemezsin" sözlerine cevap verdi. Bağış, "Kılıçdaroğlu'nun ne dediği beni hiç ilgilendirmiyor. Milletimin hizmetkarı olmaya devam edeceğim" dedi.

Egemen Bağış'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Beni ilgilendirmiyor
Egemen Bağış'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Beni ilgilendirmiyor
GİRİŞ 24.09.2019 11:01 GÜNCELLEME 24.09.2019 11:03
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi olan Egemen Bağış, bu atamanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Sen asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni temsil edemezsin' açıklamasına yönelik, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun ne dediği beni hiç ilgilendirmiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile oraya gidip, görevimi yapacağım" dedi.

 

 

"NE DEDİĞİ BENİ İLGİLENDİRMİYOR"

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin Batı Platformu toplantısına katılan Egemen Bağış, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmasını değerlendirerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun atama sonrası yaptığı açıklamaya yönelik konuştu. Bağış, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun ne dediği beni hiç ilgilendirmiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile oraya gidip, görevimi yapacağım" diye konuştu.

 

 

"MİLLETİMİN HİZMETKARI OLACAĞIM"

Atamadan ötürü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür eden Bağış, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı; bu ülkede yıllarca siyasette, akademik çevrelerde ve özel sektörde hizmet vermiş bir vatansever olarak her zaman olduğu gibi milletimin hizmetkarı, devletimin oradaki bayraktarı olmak için elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullandı.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili hedeflerini anlatan Bağış, "2013’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde 5 milyar dolar ikili ticaret hedefi vardı, şu anda 3.6 milyar dolara ulaşıldı. 5 milyar dolarlık hedefi bir an önce yakalamak için Türkiye'de ekonomi alanında faaliyet gösteren kurumlarla iş birliği yaparak rakamı yükseltmeye çalışacağız" diye konuştu.

"TURİZM POTANSİYELİMİZİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Türk öğrencilerinin Erasmus programı kapsamında ilk tercih ettikleri ülkenin Çek Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Bağış, "Bu bizim için çok çok anlamlı. Onların da en çok seyahat ettiği ülkelerden bir tanesi Türkiye. Yani turizm potansiyelimizi arttırmak için de çok ciddi çalışmalar ortaya koyacağız. Bugüne kadar yapılan bütün çalışmaların üzerine yenilerini ekleyerek elimizden gelen her türlü hizmeti de vermeye çalışacağız" dedi

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
çek cumhuriyeti
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Ugur Aslansoy 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakan , kılıçdaroğlu muhatap alınacak biri değil.. Sizi avrupa'da ülkemizi müdafaa etmenizden tanıyoruz. Takmayın bunları
  Cevapla
 • MURAT 5 ay önce Şikayet Et
  Ben reisin başka bir arkadaşı seçmesini isterdim. Türkiye'mde milyonlarca genç var.
  Cevapla
 • furkan 5 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu kimi temsil ediyor acaba asıl ona bakmak lazım.
  Cevapla
 • nevzat 5 ay önce Şikayet Et
  kılıçtaroğlu asla türkiyeyi temsil edecek çapta birisi değil
  Cevapla
 • Taşkesen 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bağış 'a söz söyleyen kişi Türkiye Cumhuriyetini temsil edebiliyor muymuş.Önce kendine baksın sonra başkalarına laf söylesin....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MSB duyurdu: Sızmaya çalışan teröristler etkisiz hale getirildi
Üsküdar'da korkunç görüntü! Silahla dehşet saçtı