İstanbul'da iki okula 'deprem' tatili

İstanbul Avcılar'da depremden hasar gören iki okulda eğitime ara verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü, açıklamasında "Depremin akabinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teknik ekiplerince yapılan ön hasar tespiti çalışmasına göre, ilçemiz Alsancak İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu binalarının kullanım açısından risk oluşturabileceği değerlendirilmiştir" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da iki okula 'deprem' tatili
İstanbul'da iki okula 'deprem' tatili
GİRİŞ 04.10.2019 00:53 GÜNCELLEME 04.10.2019 00:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul'daki depremin ardından yapılan incelemelerde kullanım açısından risk oluşturabileceği tespit edilen Alsancak İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu'nda eğitime ara verildiğini duyurdu. 

Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul'da 26 Eylül'de meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre Şehircilik Bakanlığı teknik ekiplerince hasar tespit çalışmaları yapıldığı belirtilerek, "İlçemiz Alsancak İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu binalarının kullanım açısından risk oluşturabileceği değerlendirilmiştir. Konu hakkında detaylı inceleme yapılıncaya kadar binalarımızın tedbiren kullanıma kapatılmasına karar verilmiştir." denildi. 

Açıklamada, 4 Ekim'de alınan kararla Alsancak İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu'nda eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği, öğrencilerin hangi okullarda eğitime devam edeceği bilgisinin gerekli çalışma ve planlama yapıldıktan sonra pazartesi günü velilerle paylaşılacağı kaydedildi. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Vahim 4 ay önce Şikayet Et
    Demek ki 99 depreminden ders alınmamış
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan ve Trump görüştü! Temizlik başlıyor, Esed'e darbe vurulacak
Gönüllü olarak gittiği İdlib'de şehit olan kahramanımızdan ders gibi mesaj