MHP'den çok sert açıklama! S-400 ve erken seçim resti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 'erken seçim' iddialarına değindiği bir basın açıklaması yayımladı.

MHP'den çok sert açıklama! S-400 ve erken seçim resti
MHP'den çok sert açıklama! S-400 ve erken seçim resti
GİRİŞ 22.11.2019 12:31 GÜNCELLEME 22.11.2019 12:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

MHP'li Büyükataman'ın basın açıklamasının tam metnim şöyle:

 

 

24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimlerinden önce kurulan CHP, HDP, İP, SP ittifakının sadece bir seçim ortaklığı olmadığını defaatle ifade ettik. Muhatapları bu gerçeği genellikle inkâr etse de HDP’lilerin CHP’yi ve İP’i yerin dibine sokan sözlerine ne CHP ne de İP çıt çıkarabilmiştir. Meclis’teki yerini HDP’ye ve CHP’ye borçlu olanların sineye çektiği hakaretleri ise taş yese çatlardı.

 Zillet ittifakı bir yandan bu derece sağlam bir bağ ile birbirine bağlı iken diğer yandan ise birbirlerini satmak için fırsat kollamaktadırlar. Memleket faydasına taş üstüne taş koymadıkları hâlde avantalarını aldıkları takdirde her türlü dönüşü yapabileceklerini de göstermektedirler. Biri ihanet sürecine dönüldüğü, öteki birkaç Bakanlık verildiği takdirde tarafını değiştireceğini beyan etmektedir. Çorabını değiştirmekten aciz olan diğeri ise ne dediğini kendi dahi bilmemektedir. 

 

 

Kuklacıları bunları her savruluşlarında bir araya getirmekte, ortak bir gayeye yönlendirip birbirlerine zincirlemektedir. Bu partilerin farklı grup toplantıları yapmalarına dahi gerek bulunmamaktadır. Bazen virgül atlasalar da birinin söylediği, diğerinin söylediği ile birebir aynıdır. HDP grubunda duymaya alışık olduğumuz çirkinliği İP’in, CHP’nin genel başkanlarının ağzından duymak sıradanlaşmış bulunmaktadır. İçerisinde bulundukları söylem birliği, tek merkezden yönlendirildiklerinin de ispatıdır.

Daha önce ortak Anayasa hevesine kapılan zillet mensupları, ortak Anayasa çalışmaları kamuoyu tarafından duyulunca çil yavrusu gibi dağılmıştır. Ardından Cumhurbaşkanı’nın bazı bakanları görevden alması yönünde ortak gündem çalışması yürütmüşlerdir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu irade ile bu söylemleri de bıraktılar. Bugünlerde ise erken seçim söylentileriyle Türkiye’de sanal bir gündem oluşturma gayretindedirler. Türkiye, Suriye sınırını güvene alıp Suriyeli geçici sığınmacıları ülkelerine göndermenin mücadelesini verirken bunlar içeriden bir cephe daha açmaktadırlar. Açtıkları bu cephe ile Türk milletine hizmet etmedikleri malumdur. Kime hizmet ettikleri ise ayan beyan ortadadır. 

Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi haksız bulanların, S-400’lerin gereksiz olduğunu savunanların, Suriye sınırımız boyunca gerçekleştirdiğimiz harekâtlara karşı çıkanların erken seçimden muratları nedir? Bunlar zannetmekte midir ki büyük Türk milleti bunca kepazeliğe pirim verecek, ülkesini bir müstemleke gibi yönetmek isteyenlere müsaade edecektir. Sandıktan çıkan sonucu hazmedemeyenlerin sandık sevdası kendileri seçilene kadar devam edecektir. Öyle bir ihtimal ise gözükmemektedir. Bu sebeple bunlar bu pazar bir seçim olsa ertesi pazar bir daha seçim isteyecek kadar demokrasiden uzaktır.

Türk milletinin bir erken seçime ihtiyacı yoktur. Türk milletinin millî birliğe, Millî Mücadele ruhuyla hareket ederek Türkiye’yi dünyada sözü dinlenen ülkeler safına çıkartacak onurlu duruşu göstermeye, mücadeleyi vermeye ihtiyacı vardır. Bu mücadeleyi vermekte olduğumuz bugünlerde düşmanla fingirdeşenlerin güzel İzmir işgal edildiğinde Yunan’la kırıştıran bazı kendini bilmezlerden farkı yoktur. Temiz Türk milleti ise o gün olduğu gibi bugün de duracağı yeri bilmektedir. 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
    Ne erken seçimi kardeşim yeter artık seçimde seçim. Biz ekonomiyi nasıl düzeltiriz, Altay'ı, TF-X'i, TCG Anadolu'yu ve diğer yerli projeleri nasıl hızlandırırız, Doğu Akdeniz'de ki doğalgazı ve petrolü düşenmemiz lazım. Her şey seçimle çözülmüyor. Avrupa'da ve Amerika'da her sorunda kalkıpta seçim seçim diye bağıran gördünüz duydunuz mu ? Fransa bir senedir cayır cayır yanıyor sarı yelekliler hala sokaklarda ama yinede seçim yapmıyorlar ama İran, Venezuela ve Bolivya gibi ülkelerde Avrupa ve Amerika seçim istiyor sanki kendi arka bahçeleri bu ülkeler. S-400'de geldi bitmiş bir anlaşma ve biz bunları geçit törenlerinde şov yapmak için almadık gerektiğinde kullanacağız
    Cevapla
  • Oğuzhan 4 ay önce Şikayet Et
    Bence sayın büyükataman nın zillet ittifakı için söylemleri baya kibar kaçmış.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bilim insanları corona virüsün zayıf noktasını buldu
Nanoteknoloji ürünü denilen siyah maske aldatmaca