Rahmi Turan Beştepe'ye gittiğini iddia ettiği kişiyi açıkladı

Gazeteci Rahmi Turan, Beştepe'ye giden CHP'li ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etti. İddianın sahibi Sözcü yazarı Rahmi Turan, "Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray'da Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş. Hatta kaynağım İnce'nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray'a girdiğini de söyledi" ifadelerini kullandı.

Rahmi Turan Beştepe'ye gittiğini iddia ettiği kişiyi açıkladı
Rahmi Turan Beştepe'ye gittiğini iddia ettiği kişiyi açıkladı
GİRİŞ 23.11.2019 01:45 GÜNCELLEME 23.11.2019 01:47
Bu Habere 161 Yorum Yapılmış

Gazeteci Rahmi Turan'ın,CHP'li bir ismin 9 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la 'CHP kurultayı' ile ilgili görüştüğünü iddia eden yazısı siyaset kulislerinde gündem olmuştu. 

Rahmi Turan, "Beştepe'ye giden CHP'li kim?" sorusuna Turan o ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etti.

"ERDOĞAN'LA GÖRÜŞEN İSİM MUHARREM İNCE'YMİŞ"

Sağlık sorunları için gittiği İngiltere'nin başkenti Londra'da tedavi gören Rahmi Turan iddiasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray'da Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş. Hatta kaynağım İnce'nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray'a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek

 

 

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Rahmi Turan, CHP'li bir ismin gizlice Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiğini iddia etmiş ve Erdoğan'ın "Senin CHP genel başkanı olman lazım" dediğini öne sürmüştü.Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Beştepe'de bir CHP'li ile görüşme" iddialarını bir kez daha yalanlayarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir CHP'li benim makamıma gelmiş. Genel Başkan olabilirim diye benimle müzakere etmiş. Çok açık net kameralar karşımızda. Böyle bir şey olduysa ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, Bay Kemal de CHP'nin başından ayrılacak mı? O da kendisinin ortaya koysun. Buradan meydan okuyorum." ifadelerini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 161
 • yiğit 4 gün önce Şikayet Et
  Bizde gazetecilik bu. Duyum almış mış.
  Cevapla
 • mmed 6 gün önce Şikayet Et
  Bunlarda gelen gideni aratır bırakın Kemal kalsın. Baykal ı mumla aramadık mı?
  Cevapla
 • Gurbetçi 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu bay Kemal’in entrikaları hiç bitmez bay Kemal en iyi bildiği şey yalan yalancıdan Başkan olmaz bunu CHP biliyor ama adam 10 yıldır makamı bırakmıyor .
  Cevapla
 • Fatih 2 hafta önce Şikayet Et
  Kilictaroglunu bu koltuga getirenler binu yapacaksin dediler oda bilerek yapti
  Cevapla
 • Ziya can 2 hafta önce Şikayet Et
  İslami ve insani meziyetler hariç,ne dersen bunlarda...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Şırnak'tan acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a Akdeniz dersi! Çok sert açıklama