Okulda fenalaşan Mert hayatını kaybetti

Ankara'da ilkokul 1'inci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal (6) okulda fenalaşarak hayatını kaybetti. Öğrencinin ölüm nedeni otopside belirlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencinin ölümüyle ilgili inceleme ve soruşturma başlattı.

Okulda fenalaşan Mert hayatını kaybetti
Okulda fenalaşan Mert hayatını kaybetti
GİRİŞ 10.12.2019 15:44 GÜNCELLEME 10.12.2019 15:44
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Keçiören'de bulunan Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu'nda eğitim gören Mert Yağız Köksal, sabah saatlerinde teneffüste rahatsızlanarak yere yığıldı. Durumu fark eden görevliler, çocuğa müdahale etti. Çocuk, daha sonra okulun karşı tarafında bulunan sağlık merkezine götürdü. Mert Yağız Köksal, buradan ambulansla Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

OTOPSİDE BELİRLENECEK

Nefes borusuna kaçan bir yiyecek ya da hazır gıda ambalajı parçası nedeniyle hayatını kaybettiği şüphesi üzerinde durulan Mert Yağız Köksal'ın cenazesi, daha sonra Adli Tıp Kurumu'na kaldırdı. Öğrencinin kesin ölüm nedeni otopside belirlenecek. 

'SARA NÖBETİ GEÇİRİYOR SANDIM'

Okul yöneticisi, hizmetlinin yere yığılan öğrenciyi kaldırmaya çalışırken gördüğünü, hemen yanlarına gittiğini anlatarak, "Ben çocuk düştü sandım, sordum. Hizmetli, 'hocam bu çocukta bir şey var, ayağa kaldıramıyorum' dedi. Baktım ağzından köpükler geliyor, dudaklarının morardığını gördüm. 'Birisi mi vurdu?' diye sordum. 'Yok, boğazını tutuyor' dedi. Hemen sağlık ocağına götürdük, orada müdahale ettiler, ambulansla hastaneye giderken öldüğünü söylediler. Ben sara nöbeti geçirdiğini düşündüm, yutma yok" dedi.

BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencinin ölümüyle ilgili müfettiş görevlendirerek inceleme ve soruşturma başlattı. Bakanlık, ayrıca öğrencinin ailesi ve okul çalışanları ile öğrencilerine psikolojik destek amacıyla psikolog ve rehber öğretmenlerden oluşan bir ekip görevlendirdi. 

ETİKETLER
Ankara Morg
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Tuba 2 ay önce Şikayet Et
  Vakit gelmiş, vade dolmuş. Rabbim günahsız yavruyu cennete aldı. Annesine babasına sabri cemil versin Rabbimiz.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Ömür bitmiş kardeş orada en iyi doktorda olsa yapacağı birşey yok Allah annesine bababasına sabır versin
  Cevapla
 • Hamdi 2 ay önce Şikayet Et
  Doğru ve ilk müdahale çok önemli yavrumuza Allah rahmet eylesin ailesine sabır diliyorum
  Cevapla
 • Dadas.25 2 ay önce Şikayet Et
  mekani cwnnet olsun ailesine sabir Allahtan.kalp yetmezliyi kesin.
  Cevapla
 • gülsüm 2 ay önce Şikayet Et
  Bütün okullarda hemşire veya ilkyardım eğitimini bilen donanımlı çalışanlar mutlaka olmalı. Eğer sağlık ocağı yerine büyük hastaneye kaldırılsaydı belkide şu an hayatta olabilirdi çok büyük acı gereksiz yere çok fazla vakit kaybı yapilmis
  Cevapla
 • Yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  Her öğretmenin temel seviyede ilkyardım bilgisinin olması gerekiyor. Basit bir burun kanamasına bile nasıl müdahele edeceklerini bilmiyorlar. Ilkyardımın ABC sinin herkes tarafından öğrenilmesi şart. Basit bir müdahele hayat kurtarabilir. Herkesin bu konuda bilinçlenmesi gerekir.
  Cevapla
 • Yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  Mustafa bey bende bir öğretmenim ve yazdığım gözlemlerimin sonucu yüzeysel ve teorik bilgiler yetersiz kalıyor uygulamalı sağlam bir eğitim şart. Aynı zamanda ilkyardım ile ilgili bilgiler değişebiliyor yani doğru bildiğimiz yanlışlar olduğunu bende geçen hafta aldığım eğitimde anladım.
  Cevapla
 • Ayşe 2 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenlere üniversite eğitimi alırken temel ilkyardım dersi verilir zaten. Veliler okula çocuğunu gönderiyor ve okuldaki yetkililere emanet ediyor. Okullarda sağlık personeli mutlaka bulunmalı. Acil yardım teknisyenliği mezunu dünya kadar genç var, okullarda istihdam edilemez mi? Çok üzücü olmuş gerçekten. Allah ailesine sabır versin.
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah bütün öğretmenler i tanıyorsun gibi bilip bilmediğimize de biliyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TSK operasyonlara devam ediyor! Ne yaptıysa kaçamadı! Böyle imha edildi
Kur'an-ı Kerim'de şehitlik! Siz anlayamazsınız...