Fırtına yüzünden gemideki 6 konteyner denize düştü, kaptana uyarı yapıldı!

Ege ve Marmara Denizi'nde fırtına, deniz ulaşımını da olumsuz etkiliyor. Çanakkale Bozcaada açıklarındaki bir gemide bulunan 6 konteyner, sert rüzgar nedeniyle denize düştü, demir atarak beklemeye başladı. Ayrıca fırtına nedeniyle gemi kaptanlarına uyarı yapıldı.

Fırtına yüzünden gemideki 6 konteyner denize düştü, kaptana uyarı yapıldı!
Fırtına yüzünden gemideki 6 konteyner denize düştü, kaptana uyarı yapıldı!
GİRİŞ 06.01.2020 10:30 GÜNCELLEME 06.01.2020 10:30

Ege'nin kuzeyi ve Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle, Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi açıklarındaki bir gemide bulunan 6 konteyner denize düştü.

Bursa'nın Gemlik Limanı'ndan, İzmir'in Aliağa Limanı'na giden Panama bayraklı, 6 bin 285 grostonluk 100 metre uzunluğundaki "MedKon İstanbul" isimli gemi, Bozcaada açıklarından geçtiği sırada fırtınaya yakalandı.

Saatteki hızı 110 kilometreye ulaşan kuvvetli fırtına dolayısıyla gemideki 6 konteyner yerinden sökülerek denize devrildi. Bunun üzerine gemi kaptanı, Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) durumu bildirdi.

Bölgede geçiş yapacak diğer gemilerin kaptanlarına uyarı yapıldığı, "MedKon İstanbul"un ise Bozcaada'nın kuzeyine demir atarak beklemeye başladığı öğrenildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Diyarbakır'da PKK köylülere saldırdı! 5 vatandaşımız şehit oldu
Otostop yapan 20 yaş altındaki Feriştah: Ceza yazın, dedem sağlam