AK Partili Başkan'dan duygulandıran deprem açıklaması

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin ardından Türk milletinin gösterdiği fedakarlığın dünyaya örnek olduğunu söyledi.

AK Partili Başkan'dan duygulandıran deprem açıklaması
AK Partili Başkan'dan duygulandıran deprem açıklaması
GİRİŞ 26.01.2020 03:50 GÜNCELLEME 26.01.2020 03:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başkan Tomakin, depremin ilk duyulduğu andan itibaren Türkiye’nin depremzedeler için adeta seferberlik ilan ettiğine dikkat çekerek, “Soğuk kış gecesine aldırmayan Türkiye ayağa kalkarak depremden etkilenen kardeşlerine nasıl yardım ederim diye tüm imkanlarını seferber ettiğine şahit olduk. Birbirini tanımayan ama 82 milyonun yüreği o gece Elazığ’da atıyordu. Yardım için seferber olan halkımızın duyarlı göz yaşartıcı sahnelere şahit olduk. Bilmiyorum ama dünya da bu kadar birbirine tutkun bu kadar birbirine yardım eden bir millet daha yoktur” dedi.

 

 

Tomakin, şöyle devam etti:

“Kimi ensar-muhacir gibi ikinci evinin anahtarını veriyor, kimi dairesini kardeşlerine açıyordu, kimi ilk dakikalardan itibaren Ordu Meydanında toplanmış evinin çeyizliğindeki giyecek ve yiyeceklerini, belki de kendi üstüne örteceği yorgan ve battaniyeleri bir an önce kardeşlerine ulaştırmak için yarışıyorlardı. Allah milletimizi vatanımızı semavi ve arzı afetlerden korusun.”

 

 

Başkan Tomakin, açıklamalarını şöyle bitirdi:

“Milletimizin bu alicenaplığı yardım severliği zirve yapmış, toplanan yardımlar amacına fazlası ile ulaşmıştır, bazı ihtiyaç malzemelerinde çok fazlalık varken, bazı ihtiyaç malzemeleri yetersiz kalmaktadır. Bu amaçla Genel Merkezimizin ve Kızılay’ın vatandaşlarımızdan isteği yiyecek, içecek gibi yardım yerine DEPREM yazıp 2868’e mesaj atarak bağışta bulunmalarıdır. Bu sayede neye ihtiyaç varsa o temin edilebilir. Bu kampanyada da Ordu olarak alicenaplığımızı ve yardım severliliğimizi bir kez daha gösterelim ve kampanya ya en üst seviyede destek verelim.”

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • adalet 4 hafta önce Şikayet Et
    siyaseti deprem üzerinden değil, git bir siyasi parti de yap berna laçin. yüzünün güzelliği kalbinde yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da ilginç görüntü! Bursa'dan gelen bile var
İran'daki deprem  Van'ı vurdu!