İhtiyaç sahibi ailelere 1.000 lira destek veriliyor! Nasıl başvuru yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüsten etkilenen ailelere 1000 TL yardım yapılacağını açıkladı. Ödemeler ihtiyaç sahibi ailelere Mart ayı sonuna kadar verilecek. Peki 1.000 lira destek başvurusu nasıl yapılır?

İhtiyaç sahibi ailelere 1.000 lira destek veriliyor! Nasıl başvuru yapılır?
İhtiyaç sahibi ailelere 1.000 lira destek veriliyor! Nasıl başvuru yapılır?
GİRİŞ 03.04.2020 09:36 GÜNCELLEME 03.04.2020 09:36
Bu Habere 127 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı dağıtacağız. Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında, şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destek vereceğiz"ifadelerini kullandı. 

Emeklilere promosyon zammı var mı? Virüsten sonra bankaların promosyon oranları..

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı"nın detaylarını paylaştı.

Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır." bilgisini verdi.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin bu ayın sonunda başlayacağını kaydetti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İlk günden itibaren koronavirüs salgınına karşı tüm kurumlarımız ve imkanlarımızla milletimizin yanında yer aldık. Tedbirlerle ve ekonomik destek paketleriyle vatandaşlarımızı bu krizin etkilerinden korumaya devam edeceğiz. 2 milyon dar gelirli aileye 1000 Türk Lirası nakit destek verilecek." dedi.

CORONA VİRÜSTEN ETKİLENEN AİLELERE 1000 TL YARDIM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kurulun aldığı kararlar içerisinde yer alan 2 milyar TL tutarındaki yardım hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Selçuk, 2 milyar liralık yardımın belirlenen yardıma muhtaç ailelere dağıtılacağını ifade ederek, yardımların en kısa sürede yerlerine ulaşacağını belirtti. Selçuk tarafından 2 milyar liralık kaynağın dağıtımının detayları belirtilirken hane başına 1000 TL ödemenin yapılacağı ve ödemelerin Mart ayı sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı açıklandı. 

1000 TL DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin mart ayının sonunda başlayacağı bilgisini de yineledi.

Toplantının bir diğer konusu ise bayram ikramiyeleri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bayram ikramiyelerinin erken ödeneceği açıklanmıştı. 1000 liralık Ramazan Bayramı ikramiyeleri nisan ayı başında ödenecek. 1500 TL'ye yükselen en düşük emekli maaşı aylığı da nisan ayında hayata geçecek.

YORUMLAR 127
 • Hamide 2 gün önce Şikayet Et
  Benim eşim yok kiradayım 2 cocum var yardım istiyorum bi gelirimde yok
  Cevapla
 • nasren 2 gün önce Şikayet Et
  Eşiım burda değil dır iki tane çocuğum var abımın evinda oturuyorum harcemı kendım geçırıyorum 8 ay oluyor zor geçırıyorum iki çocuk le yardim etsenız çok sevınırım kedım harcemı geçırıyom ama koruna verusu geldık artık napıcamı bılmıyorum
  Cevapla
 • Sevda 3 gün önce Şikayet Et
  Evet basvuruya gerek yok diyorlar ama bin lara yardıma bana verilmemiş 144den öğrendim bende 2coxuk annesiyim eşim midesinden rahatsız çalışamıyor sigortam yok gelirim yok ailem bakıyo zar-zor ama neden bu yardımlar bize gelmiyor anlamıyorum ve kaymakama kayıtlayım yani zor geciniyorum
  Cevapla
 • Azbiye Özkan 3 gün önce Şikayet Et
  Eşim kronik hasta kalp şeker romatizma var 1aydir çalışmıyor kiraciyim başvuru yapamıyorum
  Cevapla
 • sinan 4 gün önce Şikayet Et
  basvuru gerek yok dıyorlar ama dar gelırlılere degıl bu yardım galıba
  Cevapla
 • burak 2 gün önce Şikayet Et
  paralar kime gidiyor belli aslında boşuna ugraşmaya lım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüsü yenen hastalar özel izinle görüntülendi
PKK'ya laf edemeyenler, İçişleri Bakanı Soylu'ya saldırmaya başladı