Gönüllü öğretmenler gönülleri fethetti

Başkentte, gönüllü öğretmenler, 65 yaş ve üstü olan, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yanlarında olduklarını göstermek için alışveriş ihtiyaçlarını karşılayıp, kapılarına kadar bırakıyor.

Gönüllü öğretmenler gönülleri fethetti
Gönüllü öğretmenler gönülleri fethetti
GİRİŞ 25.03.2020 17:43 GÜNCELLEME 25.03.2020 17:45
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen, "Sen de Gönül Ver" projesi kapsamında oluşturulan "Gönüllü Öğretmenler Destek Grubu"nda görev alan 500'ün üzerinde öğretmen, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, AA muhabire yaptığı açıklamada, öğretmenlerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda "Gönüllü Öğretmenler Destek Grubu" oluşturulduğunu söyledi. Akpınar, 112, 155, 156 ve 153 destek hatlarını arayıp yardım talebinde bulunanların ihtiyaçları temin edilerek, evlerine teslim edildiğini anlattı.
''Gönüllü öğretmen sayımız 500'ü aştı''

Gönüllü öğretmenlerin, kendisine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne mesaj ve telefonla ulaşarak, destek olmak istedikleri yönünde talepte bulunmaları üzerine böyle bir projenin hayata geçirildiğini ifade eden Akpınar, şu bilgileri verdi:

"Bu konuda yoğun talep oldu. Bunun üzerine biz de ilçe ilçe, mahalle mahalle bu projeye destek olmak isteyen öğretmenlerimizin iletişim bilgilerini kaymakamlıklara verdik. Gönüllü öğretmen sayımız 500'ü aştı. Vefa Destek Ekibi, arama geldiğinde, bölgeye en yakın öğretmenimize yaşlımızın veya ihtiyacını karşılayamayacak durumdaki kronik rahatsızlığı olan vatandaşımızın bilgisini iletiyor. Öğretmenimiz de ihtiyaçları alıp bu vatandaşlarımızın kapısına bırakıyor. Öğretmenlerimiz hem EBA üzerinden öğretim sürecine dahil olurken hem de devletinin, milletinin yanında olmak için seferber oldu."

Akpınar, eğitim eksikliği olan bazı kişilerin sokağa çıkan yaşlıları rencide eden yanlış davranışlarının bulunduğu videoların sosyal medyada yer aldığına dikkati çekerek, "Bunlar bizi çok etkiledi. Evinde kalan kişilerle eğitimli kişilerin iletişime geçmesi ve onlara destek olmasını istedik. Öğretmenlerimiz, yanlış davranışta bulunan bu kişilere örnek olmak da istedi." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • cenk 1 hafta önce Şikayet Et
  2018-2019 eğitim öğretim yılı verilere göre Türkiye'de öğretmen sayısı 1 milyon 77 bin gönüllü 500 onları yürekten kutluyorum
  Cevapla
 • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu 500 rakamı sadece Ankara'da olan ve haberin yapıldığı zamanı baz alan rakam. Türkiye genelini temsil etmiyor. Neden anlamak istemiyorsunuz. Veya anlıyorsunuz da, her zamanki gibi işinize gelmiyor galiba...
  Cevapla
 • bi öğretmen 1 hafta önce Şikayet Et
  Birisi geriye kalan diğer öğretmenler nerde demiş, o soruyu sorana cevaben; eşleri çalıştığı için evde çocuklarina bakmakla meşguller...
  Cevapla
 • maraş 1 hafta önce Şikayet Et
  tüm okullarda saglik bilgisi dersii ilkokul-ortaokul-lise ve üniversitede zorunlu olmali. herkes en azından iğne yapmayı serum takmayı bilmeli. olaganüstü durumda herkes saglikcilara yardim edecek.kadar donanim olmali.
  Cevapla
 • Sade vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Maaşallah.Fedakar öğretmenlerimizi tebrik ediyorum...Çok güzel bir uygulama
  Cevapla
 • hafiz ince 1 hafta önce Şikayet Et
  geriye kalan 999500 ogretmen nerde acaba
  Cevapla
 • Canım ülkem 1 hafta önce Şikayet Et
  Sen neredesin
  Cevapla
 • Karaoğlan 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben de Adana Kozan'da öğretmenim. Evden çıkmayan 65 yaş üstü olanların maaşlarına yardımcı oluyoruz. Lütfen bilmeden kimseyi suçlamayın.
  Cevapla
 • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu sadece Anakara'da sivri akıllı, diğer illerde de kendi çaplarında her bir öğretmen emin olki aynı çaba içerisindedir. Ama kime anlatıyoruz. Niyet bağcıyı dövmek demi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca koronavirüste yeni vaka sayısını açıkladı
ABD, Rusya, İngiltere ve İspanya'da koronavirüste rekor artış! Günün tek güzel haberi ise...