Karayollarında yol yapımı ve onarım devam ediyor

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayollarında yol yapımı ve onarım devam ediyor
Karayollarında yol yapımı ve onarım devam ediyor
GİRİŞ 15.05.2012 11:08 GÜNCELLEME 15.05.2012 11:08

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Aydın-Nazilli-Horsunlu yolunun 20-24'üncü kilometreleri arasında (Köşk şehir geçişi) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.

Havran-Balıkesir yolunun 52-57'inci kilometreleri arasında (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 18 Mayıs 2012 tarihine kadar 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Keşan-Gelibolu yolunun 4-14'üncü kilometreleri arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Zara-İmranlı yolunun 0-2'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün, yarın ve Perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları arasında (22-74'üncü kilometreler arası) ve Kınalı bağlantı yolunda (0-7'inci kilometreler arası) sürdürülen üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanıyor.

Anadolu otoyolunun Ankara çevre otoyolu kavşağı ile Kızılcahamam kavşağı arası kesimi 6-11'inci kilometreleri arası,Ankara-İstanbul İstikametinde üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Anadolu Otoyolundaki köprü, viyadük ve tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe tünelleri güney tüplerinin batı İzmit kavşağından itibaren Ankara yönü 22 Haziran 2012-7 Ağustos 2012 tarihleri ve 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit doğu kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.

Anadolu otoyolundaki köprü, viyadük ve tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe tünelleri kuzey tüplerinin İzmit doğu kavşağından itibaren İstanbul yönü 21 Haziran 2012 tarihine kadar 22.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit doğu kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.

Korkuteli-Antalya yolunun 16-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

İznik-Mekece yolunun 2-15'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 10 Temmuz 2012 tarihine kadar yol araç ve yaya trafiğe kapatılacak olup, ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.

İznik-Mekece yolunu kullanacak sürücülerin belirtilen tarihler arasında alternatif olarak otobüs, kamyon ve tırlar için İznik-Yenişehir-Bilecik-Ankara, İznik-Yenişehir-Bursa, İznik-Yenişehir-İnegöl-Eskişehir, Sakarya-Bilecik-Yenişehir-İznik ve İzmit-Yalova-Orhangazi-İznik yolunu kullanmaları gerekiyor. İznik-Mekece yolunu kullanacak sürücülerin belirtilen tarihler arasında alternatif olarak otomobil ve küçük araçlar için Yalova-İznik-Beşevler-Araputçu-Osmaneli-Bilecik ve Bursa-Yenişehir-Bilecik yolunu kullanmaları gerekiyor.

TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üst geçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.

Ankara çevre otoyolunun Eskişehir kavşağı ile Sincan kavşağı arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti ile birlikte Ayaş kavşağı ve Eryaman kavşağının İstanbul yönü ayrım ve katılım kolları da taşıt trafiğe kapatılırken, otoyolu kullanmak isteyen sürücülerin Susuz kavşağını kullanmaları gerekiyor.

Sivas-Ulaş-Kangal yolunun 11-18'inci kilometreleri arasındaki Taşlıdere mevkinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılıyor.

Söke-Milas yolunun 0-15'inci kilometreleri arasında (Muğla il sınırı-Bafa Gölü mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 41-50'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

TEM Otoyolunun Gebze Köprülü kavşağı-İzmit doğu kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma Pazartesi-Perşembe günleri 22.00-07.00, Cuma günü 24.00-07.00, Cumartesi günü 22.00-11.00 saatleri arasında yapılacak.

Anadolu otoyolunun Yeniçağa kavşağı ile Gerede Kavşağı Kesimi 6-12'inci kilometreleri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor. Ayrıca İstanbul istikametinden Dörtdivan'a gitmek isteyen sürücülerin Yeniçağa kavşağını kullanmaları gerekiyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Artvin-Erzurum yolunda sürdürülen baraj inşaatı çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, bekleyen araçlar için ulaşım aralıklarla çift yönlü olarak sağlanıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sri Lanka'daki katliamı yapan örgüt belli oldu! Bir saldırı daha
MİT'ten müthiş operasyon! 4 hain Türkiye'ye getirildi...