Boğa kahvehaneyi birbirine kattı

Ankara'da Hasköy'de kasaptan kaçan bir boğa, Altındağ'da bir kahvehaneye girdi. Boğanın kahvehaneye girmesiyle birlikte içerideki müşteriler panikle kendilerini dışarı zor attı.

Boğa kahvehaneyi birbirine kattı
Boğa kahvehaneyi birbirine kattı
GİRİŞ 25.10.2012 17:53 GÜNCELLEME 26.10.2012 07:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ankara'da Hasköy'de kasaptan kaçan bir boğa, Altındağ'da bir kahvehaneye girdi. Boğanın kahvehaneye girmesiyle birlikte içerideki müşteriler panikle kendilerini dışarı zor attı. İçeride mahsur kalan iki kişi, görevlilerden yardım istedi.

Ankara Hasköy'de, kasaptan kaçan boğa, kilometrelerce süren takibin ardından Altındağ Çalışkanlar sokakta bulunan bir kahvehanenin önünde köşeye sıkıştırıldı. Altındağ İnşaatçılar Yardımlaşma Dernek ve Lokali'nin bulunduğu kahvehanenin içindeki müşteriler, boğayı görmeleri ile birlikte aniden kapıları kapattı. Boğanın sahibi ile birlikte olay yerine gelen kasap ve yardımcıları, boğayı yakalamak için yoğun çaba sarf etti. Kahvehanenin içindeki müşterilerden bazıları, boğayı yakalamak için kapıyı açtı. Kapının açıldığını fark eden boğa aniden kahvehanenin içine daldı. Boğanın içeri girmesi ile birlikte kahvehane içinde arbede yaşandı. Vatandaşlar, kendilerini kahvehaden dışarı atmayı başardı. Boğadan kaçamayan iki kişi kahvehanede mahsur kaldı. İçerideki vatandaşlar, "Tansiyonum düştü, Allah rızası için bu boğayı yakalayın." diye sitem etti.

Boğanın sahibi Eyüp Özdemir, Altındağ Belediyesi'ne 150 lira kurban kesim parası verdiklerini, ancak kasabın kurbanlık hayvanlarını kesmeden kaçtığını iddia etti. Altındağ Belediyesi boğa yakalama timini cep telefonu ile defalarca aradığını vurgulayan Özdemir, "Belediye ekiplerini saat 4'te aradım. Bana mesaimiz bitti diye cevap verdiler." diye konuştu.

KASABIN HIŞMINA UĞRADI

Sahibinin elinden kaçarak kahvehaneyi birbirine katan boğa, kasabın hışmına uğradı. Acımasız kasap, kahvehaneden güçlükle çıkarılan boğayı arkadan bıçakladı.

Aldığı bıçak darbesiyle dizi kırılan boğa, can havliyle binanın arka bahçesine kaçtı. Sahipleri ve kasap tarafından boğa, etkisiz hale getirildi. Boğa, daha sonra bir ağaca bağlandı.
Öte yandan, boğanın bıçaklanmasına tanık olan vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

YORUMLAR 3
 • Uğur 7 yıl önce Şikayet Et
  kasap efendiye bak hele. kasap efendi, hayvanın herhalde hiç sorun çıkarmadan, iple bağlamaya bile gerek kalmadan önüne yatmasını bekledi, kaçınca da sinirlerine hakim olamadı sanırım. aman kasap efendi ile iyi geçinin yoksa sinirlenirse bıçağına davranıyor. yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Derinlerden 7 yıl önce Şikayet Et
  bayram bayram ne işiniz var kahvede. eee sormazlarmı adama bayram bayram ne işiniz var kahvede ?
  Cevapla
 • Mütebessim 7 yıl önce Şikayet Et
  başıboş değil. ilk bakışta başıboş bir hayvanın yaptığı birşey gibi gelebilir, ama o kahvehaneyi birbirine katması acaba tesadüf mü?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Londra polisine başvuru: Sisi’yi tutuklayın
Sirenler aktif edildi... Bağdat'ta ABD elçiliğinin bulunduğu Yeşil Bölge'ye füze düştü