Soner Yalçın'ın şaşırtan Erbakan hayranlığı!

Daha önce merhum Necmettin Erbakan hakkında 'Hangi Erbakan' adlı bir kitap kaleme alarak sert suçlamalar yönelten Soner Yalçın, Erbakan'la ilgili ikinci kitabını yazdı. Yalçın bu kez Erbakan'a methiyeler diziyor.

 • GİRİŞ19.02.2013 13:26
 • GÜNCELLEME19.02.2013 16:05
Soner Yalçın'ın şaşırtan Erbakan hayranlığı!

Soner Yalçın'ın yeniden Necmettin Erbakan aşkı depreşti. 90'lı yıllarda merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkında 'Hangi Erbakan' adında eleştirel bir kitap kaleme alan Yalçın, Necmettin Erbakan ile ilgili bu kez methiyeler içeren ikinci bir kitap yazdı. "Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi" adındaki kitap, Kırmızı Kedi yayınlarından piyasaya çıktı.

Yalçın'ın "Hangi Erbakan" kitabından yıllar sonra neden Erbakan'a methiyeler içeren kitap yazması merak uyandırdı. Kitapta Yalçın, Necmettin Erbakan'a güzellemeler yapıyor. 

Yalçın kitabında Erbakan'ı, "İnadın ve sabrın adıydı; felaketler onu yıkılmaz yaptı... Yaşamdaki en yüce ideali gerçekleştirdi; hep kendi olarak kaldı. Siyasi ve ahlaki bağımsızlığını sonuna kadar korudu... Bir siyasal inanç için acı çekmeyi, o inanç uğruna zulmetmeye yeğledi... Görüş ve hedefinden emindi; ülkesine ve insanına hep sadık kaldı..." şeklinde tarif ediyor.

GEÇMİŞTE BİR 'HIRSIZ' DEMEDİĞİ KALMIŞTI!

Erbakan'a böyle methiyeler düzen Soner Yalçın 90'lı yıllarda kaleme aldığı "Hangi Erbakan" kitabında merhum Başbakan Necmettin Erbakan'a sert suçlamalar yöneltmişti. Yalçın, Efendi-2 İsimli kitabında Erbakan'ın 1996'da iktidara gelmesinin Üzeyir Garih'in ve ABD'deki Yahudi lobisinin işi olduğunu yazmıştı. Yalçın "Hangi Erbakan" kitabında ayrıca Erbakan'ı 'Masonların seçtiği Şeyhülislam' ilan etmiş, tefecilerin gizli kasası olmakla suçlamıştı. Yalçın kitabında mal varlığını sıraladığı Erbakan'ın "2 milyon dolarlık villası, Mercedesleri, banka hesapları"ndan da bahsetmişti.  

18 YIL ÖNCE YAZMAYA BAŞLAMIŞ SİLİVRİ'DE BİTİRMİŞ!

Soner Yalçın, kitabın yazım sürecini de verdiği röportajda anlattı. Soner Yalçın, "Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi" adını verdiği kitabını Silivri Cezaevi'nde hazırladığını iddia etti. Kitabı ilk olarak 18 yıl önce yazmaya başladığını iddia eden Yalçın'ın muhalifi olduğu bir dönemde bu satırları yazmış olması inandırıcı gelmedi.

Röportajda, 18 yıl önce Binbaşı Ersever cinayetini yazdığı için aldığı ölüm tehdidi nedeniyle saklanmak zorunda kaldığını savunan Yalçın, "18 yıl önce, saklandığım yerde bu kitabı kaleme aldım. 18 yıl sonra, cezaevinde bu kitabın genişletilmiş halini yazdım. Cezaevinde bilgisayar, daktilo kullandırılmadı, yasaktı; bu sebeple elimle yazdım. 18 yıl önce saklandığım yerde 'insanlar daktilo sesinden rahatsız olmasın' diye geceleri elimle yazmıştım. Yıllar sonra 'yazım tekniğim' değişmedi; demek bu kitabın 'kaderi' buymuş!" ifadelerini kullanıyor.

AK PARTİLİLERE ERBAKAN ÜZERİNDEN GÖNDERME

Yalçın, Erbakan'ı yeniden kaleme almasını "Erbakan'la yolunu ayıran, eski öğrencileri; cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, vs. televizyona çıkıp konuşmalar yapınca, kendimi Erbakan'a borçlu hissettim. Çünkü yalan söylüyorlardı; yollarının gerçekte neden ayrıldığını anlatmıyorlardı" şeklinde açıklıyor.

Öte yandan geçmişte Erbakan'a yapmadıklarını bırakmayanların 'ulusalcı' olarak anılan isimlerin eski Başbakan ve Milli Görüş'ün efsanevi lideri Necmettin Erbakan'ı bugün 'halk kahramanı' ilan etmeleri de şaşkınlıkla karşılandı. 

Yorumlar20

 • mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  adam haklı. erbakan küresel güçlerle işbirliği yapmadı,antiemperyalistdi..şimdikiler gibi yapsaydı deviremezlerdi..tam bağımsızlıktan yanaydı,memleketin değerlerini satmadı,dik durdu..şimdikiler gibi olsaydı darbeye maruz kalmazdı.
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • yasar ates 3 yıl önce Şikayet Et
  parası bitmiştir.. normal yazdıklarından para kazanamadığı için Rahmetli Erbakanı överek kitap satıp para kazanmak için dir. çünki kendi yandaşları kitaplarını almayınca parasız kalmıştır. ama sağ kesim senin sözünün yalan olduğunu anlar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Metin Yazar 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar var ya bunlar...İşlerine gelince. İşlerine gelince Humeyniye bile hayran olur, Hizbullahla bile iş tutarlar. Hedefe giden yolda bunlara herşey meşrudur. Çıkmaz kardeşim çıkmaz!
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ali Gürbüz 3 yıl önce Şikayet Et
  en büyük devrimci. bu gün itibariıyla Türkiyedeki en büyük devrimci soner yalçın'dır. Çünkü devrimciliğin birinci kuralı SATMAKTIR. Soner bu işi iyi yapıyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Sabit Kal 3 yıl önce Şikayet Et
  Gelen gidene rahmet okuturmus, aha burdada en güzel örnegi bu . Bu öfke, bu kin, bu nefret hep birilerine yöneliyor. Zamaninda rahmetli Erbakan'in en büyük düsmanlariydilar, simdi ona methiyeler düzüyorlar. Bir gün gelecek Erdogan'ada methiyeler düzecekler. Ama önce gelecek olanin gelmesi, ve Tayyib'e rahmet okutmasini beklememiz lazim. Cünkü artik müslümanlar teoriden praktige gectiler. Fikirleri sadece kitaplarda ve raflarda degil, her tarafta uygulaniyor ve basariya kosuyorlar. Gelen, hep gidenin halifesi/temsilcisi ama gidene rahmet okutuyor, cünkü düsmanlarini catlatacak hizmetler veriyorlar, ic ve dis siyasetle güdüyorlar ve halka hizmetin, hakka hizmet oldugu bilincini daha cok hissettiriyorlar. Ve simdi onlara methiyeler düzme sirasi. Her ne kadar gaye, Erdogan'i yiprakmak isede bayat nurmara, artik müslümani müslüman kirdiramiyacaksinz. En azindan eski gibi yani...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

SİYASET

GÜNCEL

SPOR

EKONOMİ

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun