Erdoğan'dan dev proje için talimat!

Başbakan Erdoğan'ın, Antalya'da Meydan Kavşağı ile Expo arasına yapılacak 16 kilometrelik raylı sistem için talimat verdiği bildirildi.

Erdoğan'dan dev proje için talimat!
Erdoğan'dan dev proje için talimat!
GİRİŞ 03.08.2014 14:06 GÜNCELLEME 03.08.2014 14:06

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya Meydan - Havaalanı – Aksu - Expo raylı sistem hattının yapımına başlanması için talimat verdiği belirtildi.

2016'YA YETİŞTİRİLECEK

Açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın talimatının ardından Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'ın devreye girdiği ve projenin 23 Nisan 2016'da gerçekleşecek olan EXPO açılışına yetiştirileceği, yeni 16 kilometrelik raylı sistem hattının yapım çalışmalarının Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütüleceği, vagonlarının ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edileceği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, ön etüt çalışmalarını, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Bakanı Mehdi Eker ile beraber, Başbakan Erdoğan'ın onayına sunduğu hatırlatıldı.

İl merkezinde hizmete devam eden hafif raylı sistem hattının uzunluğunun ise 11.1 kilometre olduğu kaydedildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hayalindeki evi böyle yaptı
İstanbul'dan sağanak görüntüleri!