Anonymous'tan Tayland'a siber saldırı!

Son günlerde çeşitli devletlere karşı siber saldırılar düzenleyen Anonymous, şimdi de Tayland’a yöneldi.

Anonymous'tan Tayland'a siber saldırı!
Anonymous'tan Tayland'a siber saldırı!
GİRİŞ 17.01.2016 09:41 GÜNCELLEME 17.01.2016 09:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ülkeye gerçekleşen siber saldırılar sonrası AnonymousTayland yüksek mahkemesine ait önemli bilgiler internete sızdırıldı.

Politik amaçlar doğrultusunda, bazı konularda duyarlılık yaratma isteğiyle çeşitli ülkelere karşı siber saldırlar düzenleyen hacker grubu Anonymous, son günlerde aralıksız çalışyor. Kısa bir süre önce Türkiye’ye yönelik saldırı düzenledikten sonra Nijerya’ya dönen Anonymous, şimdi de Tayland’a yöneldi. 

CNNTürk'te yer alana habere göre; Yaklaşık 10 gün önce Tayland mahkemelerinin internet sitelerini çökerten hacker grubu, şimdi de o saldırı sırasında elde ettiği bilgileri internette yayınladı.

BoycottThailand adı altında düzenlenen siber saldırılar sırasında Tayland yüksek mahkemesinden sızdırılan 1 TB’lık veri, Anonymous tarafından yayınlandı. Yayınlanan bu veriler arasında davalar hakkındaki detaylar, maaş bordroları, bütçe bilgileri gibi önemli bilgiler yer alıyor. İki İngiliz’i öldürmek suçlanan Myanmar göçmenlerinin idama mahkum edilmesi nedeniyle Tayland’a savaş açan hacker grubu, ülkedeki adalet sisteminin yozlaşmış olduğunu iddia ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • pasali 4 yıl önce Şikayet Et
    ayyıldız tim bunları patates etti gitti olayan karizma
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Teslim olan terörist PKK'nın korku politikasını anlattı: İşkenceyle kandırdılar
Türkiye'den yeni tip koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbir