Ayşe Arman, kadınlara seslendi

Gazeteci-Yazar Ayşe Arman, Alya'yı doğurduğunda 35 yaşında olduğunu belirterek, "Daha erken yaşta anne olsaydım, belki bu kadar hızlı yol alamazdım. Şu bir gerçek ki; kadın isterse çocuk da yapar kariyer de” dedi.

Ayşe Arman, kadınlara seslendi
Ayşe Arman, kadınlara seslendi
GİRİŞ 08.05.2014 12:34 GÜNCELLEME 08.05.2014 12:34

Ayşe Arman, memleketi Adana'da hemşerileriyle Optimum Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde buluştu. Arman, yoğun katılımın gözlendiği söyleşide, bugüne dek köşesinden aktardığı iş hayatı, ailesi ve kariyeriyle ilgili anılarını, hem anne hem de iş kadını olmanın zorluklarını ve ayrıcalıklarını bu kez yüz yüze anlattı.

Henüz 18 yaşında bir genç kızken Adana'dan ayrıldığını anlatan Ayşe Arman, bale okulu bulunan annesinin ve kardeşlerinin burada yaşadığını, memleket sevgisini hiçbir zaman kaybetmediğini belirtti. Bir ayağının Adana'da olduğunu söyleyen Arman, “Genç yaşıma rağmen Adanalı cesaretiyle bütün dünyayı keşfetmek için yollara düştüm. Adanalılarla ilgili tuhaf bir şey var, gerçekten hangi işi yaparlarsa yapsınlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, başarılı oluyorlar. Ben de başardım" diye konuştu.

Şanslı bir anne olduğunu vurgulayan Arman, "Alya'yı doğurduğumda 35 yaşındaydım. O zamana kadar kariyerimde bir hayli yol almıştım. Daha erken yaşta anne olsaydım, belki bu kadar hızlı yol alamazdım. Şu bir gerçek ki; kadın isterse çocuk da yapar kariyer de” dedi.

“KADIN KENDİNİ İHMAL ETMEMELİ”

Arman, alışverişten düzenin sağlanmasına kadar bir evin A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarını giderme sorumluluğunun kadında olduğunu belirterek, şunları kaydetti;

“Çocuğun yeteneklerini keşfetme, ödevleriyle ilgilenme, doğum günlerini organize etme gibi daha birçok ihtiyacın giderilmesi işi de kadınlarda. Ancak, bir kadın bu yoğunluğa sığınarak kendini ihmal etmemeli. Zamanı verimli kullanıp, programlı bir çalışma ile kadınlar tüm bunların üstesinden gelebilir. Bunun yanında iş hayatında da başarılı olur, kariyer yapar.”

Arman, kadınların mutfakta harikalar yaratırken, kendinde de harikalar yaratması gerektiğini belirterek, “İş yaşamındaki başarı için de yaratıcılık ön koşul. Bunun yanı sıra teknolojiyi yakından takip edip, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medyayı da bilmeli” dedi.

Arman, "Hepinizin Anneler Günü'nü şimdiden kutluyorum, sizi seviyorum" diyerek söyleşi ve imza gününü sonlandırdı. Arman'ın sevenleri cep telefonlarından yaptıkları selfie sayesinde onunla birlikte olduklarını fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Volkswagen'den yeni Türkiye kararı
Şeytanın aklına gelmeyecek "iltica" oyunu