Kadına yönelik şiddete karşı 'makyajlı' eylem

Bursa'da öğrendiler, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yüzlerine morluk ve yara izi görünümü veren makyaj yaptırdı

  • GİRİŞ25.11.2015 11:54
  • GÜNCELLEME25.11.2015 12:10
Kadına yönelik şiddete karşı 'makyajlı' eylem

Bursa'da Ankara Üniversitesi TÖMER'in dil kursuna katılan 7 öğrenci ile 2 okutman, yüzlerine yaptırdıkları morluk ve yara izi görünümü veren makyajla kadına yönelik şiddeti protesto etti.

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) Bursa şubesinde, etkinlik düzenledi. Güzellik merkezi çalışanlarınca yüzlerine makyajla morluk ve yara izleri görünümü verilen 7 öğrenci ve iki okutman, bu şekilde poz vererek kadınların uğradığı şiddete dikkati çekti.

Etkinlikte öğrenciler Japon Kana Yoshida, Cibutili Kifaya Nasser Abdu, Neslihan Delen, Asena Araslar, Selda Baydemir, Aslıhan Sevimli ve Başak Akpınar ile okutmanlar Yeliz Koca Rençber ve Hülya Saygılı yer aldı.

TÖMER Bursa Şube Müdürü Halil Çağlar, son dönemde şiddetin tüm dünyada hakim olduğunu söyledi. Özellikle kadınlara yönelik şiddetin her gün arttığına dikkati çeken Çağlar, "Yabancı ve Türk öğrencilerle bu konuyu gündeme taşımak istedik. Bu tür çalışmalar, umarım etkili olur ve bu şiddet azalır, biter" dedi.

Çağlar, Ankara Üniversitesi TÖMER olarak daima sosyal projeleri teşvik ettiklerini, etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek "Kadına şiddet dediğimiz zaman sadece fiziksel şiddet algılanmasın, farklı şiddet türleri de görülebilir. Bu çalışmada yabancı öğrencilerimizin bulunması, evrensel bir değer katması bakımından da önemli" diye konuştu.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat