Şiir ve masal birlikte olursa...

Polat Onat ilginç bir kitapla bu kez küçük okurlara hitap ediyor. "Şiir Madalyonunun Gizemi" adlı bu masal kitabında, kurgunun içine yerleştirilmiş on tane ilginç şiir var.

  • GİRİŞ17.09.2013 12:43
  • GÜNCELLEME17.09.2013 12:43
Şiir ve masal birlikte olursa...

Çocuklara şiiri sevdirme amacı güttüğü belli olan bu benzersiz çalışmada, okurların da kitabın kurgusuna aktif olarak katılmaları amacıyla boş sayfalar bırakılmış.

Polat Onat'ın kaleme aldığı "Dias'ın Maceraları: Şiir Madalyonunun Gizemi" adlı bu kitap, Büşra Akbulut'un birbirinden güzel resimleriyle bezenmiş, birçok ilginç hayali kahramanının heyecanlı bir şekilde sahne aldığı başarılı bir masal. Kahramanımız Dias'ın ileride başka kitaplarla, yeni serüvenlere açılabileceği izlenimi de uyanmıyor değil doğrusu.

Okunan kaliteli masalların, şüphesiz küçükler için hayal gücünü artırıcı önemli etkisi var. Genel olarak, test çözme odaklı olarak yetiştirilen miniklere, kendi seviyelerine uygun dozda edebiyat sevgisi aşılayan, okuduğunda büyüklerin de belli oranda tat alacakları, bu hoş kitabı Nesil Çocuk Yayınları piyasa sundu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat