Kıbrıs Türk medyasına Havadis geliyor

Kıbrıs Türk medyasına "Havadis" adıyla yeni bir gazete daha katılıyor.

Kıbrıs Türk medyasına Havadis geliyor
Kıbrıs Türk medyasına Havadis geliyor
GİRİŞ 06.02.2009 16:05 GÜNCELLEME 06.02.2009 16:05

14 Şubat Cumartesi günü ilk sayısının yayımlanması için hazırlıkların sürdüğü Havadis, aralarında deneyimli gazetecilerin de bulunduğu bir ekip tarafından çıkarılacak.

Poli Investment Yayıncılık adlı şirketin sahibi olduğu gazetenin genel müdür ve genel yayın yönetmenliğini Başaran Düzgün, yazı işleri müdürlüğünü ise Hüseyin Ekmekçi yürütecek. Lefkoşa'da Küçük Kaymaklı bölgesindeki Mustafa Kombos İşhanı'nda faaliyet gösterecek gazetenin açılışı için 16 Şubat Pazartesi günü saat 13.00'da tören düzenlenecek.

"Doğru, hızlı, gazeteci gözüyle habercilik anlayışı, fikir emekçilerinin, fikir özgürlüklerini rahatça kamuoyuyla paylaşabilmesi, etik değerler, özgür gazetecilik, haklıdan yana, ezilenin yanında bir gazete ve gazetecilerin çıkaracağı bir gazete" anlayışıyla yayınlanacak Havadis, Halkın Sesi tesislerinde 8'i renkli olmak üzere 40 sayfa olarak basılacak ve Yay-Sat tarafından dağıtılacak.

1 TL'den satılacak olan gazete, henüz yayın hayatına başlamadan yayın ilkelerini de ilan etti. "Evrensel gazetecilik ilkelerine sahip çıkma" kararlılığında olduğunu duyuran gazete, "her eve giren ve evdeki her bireyi kucaklayabilecek gazete ihtiyacını doldurmayı" amaçlıyor. Ülkenin yapısal sorunlarının aşılmasında yol gösterici olacağı belirtilen Havadis'in, "uzmanlarla çalışarak, görüşlerini halkla paylaşıp halkla kader birliği yapacağı" da kaydedildi.

Havadis Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi yaptığı açıklamada, "Havadis ekibi olarak insanlara her şeyden önce gazete vaadediyoruz. Evin her bireyinin elinden bırakamayacağı bir gazete. 7'den 77'ye herkesin kendini bulabileceği bir gazete. Vatandaşlarımıza nasıl bir gazete yapacağımızın vaadinde de bulunduk" dedi.

Ekmekçi, buna uygun olarak seçkin bir ekip oluşturduklarını, tecrübe ve gençliği bir araya getirerek Havadis için çalışmaya başladıklarını kaydederek, yaşamın her alanında olaylara üç aşamalı olarak yaklaşarak, "sorun, ulaşmak istenen sonuç ve çözüm önerilerini" bir araya getireceklerini söyledi.

KKTC'de halen biri İngilizce olmak üzere günlük 13 gazete yayımlanıyor. Havadis, 14. gazete olacak.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Düşen THY uçağı ile ilgili Boeing'in CEO'su ifadeye çağırdı
İşte Türkiye'de şehir şehir yaşam süreleri...