Annesi öldürüldü babası da engelli

Annesi bir süre önce bir cinayete kurban giden 7 yaşındaki A.E.K'nin askerde soğukta zarar gördüğü için bacağı kesilen işsiz babası, destek bekliyor.

Annesi öldürüldü babası da engelli
Annesi öldürüldü babası da engelli
GİRİŞ 17.12.2012 13:14 GÜNCELLEME 17.12.2012 13:14

İzmir'in Gültepe semtinde, bir süre arkadaşlık yaptığı 24 yaşındaki Okan Özparıltı tarafından pompalı tüfekle öldürülen 29 yaşındaki Pınar Ünlüer'in geride bıraktığı 7 yaşındaki oğlu A.E.K. için de zorlu hayat başladı. Daha önce annesiyle birlikte yaşayan A.E.K., annesinin 2.5 yıl önce boşandığı baba Polat Karga'ya verildi. Şırnak'ta askerlik yaparken, soğuktan zarar gören sol bacağı 10 ameliyatın ardından kesilen, potez bacakla yaşamını sürdüren işsiz baba Polat Karga, oğluna daha iyi şartlarda bakmak ve eğitimi için işe ihtiyacı olduğunu, bunun için de destek beklediğini söyledi. 

Olay geçen 3 Aralık pazartesi günü saat 13.30 sıralarında Gültepe semti Turgut Reis Cadddesi üzerindeki Turgut Reis İlköğretim okulunun karşısında meydana geldi. Eşinden yaklaşık 2.5 yıl önce boşandıktan sonra oğluyla birlikte anne ve babasının yanına yerleşen Pınar Ünlüer, oğlu A.E.K.'yı okul çıkışı almak için karşıdaki büfede beklemeye başladı. Bu sırada, kısa süre arkadaşlık yaptıktan sonra ayrıldığı, ancak birlikte olmakta ısrar eden Okan Özparıltı, Pınar Ünlüer'in bulunduğu büfeye gelerek elindeki pompalı tüfeği peşpeşe ateşledi. Tüfekten çıkan saçmalar başına isabet eden Pınar Ünlüer olay yerinde yaşamını yitirdi. Başına saçma isabet eden, başka bir öğrencinin velisi 34 yaşındaki Ezgi Balcı hafif yaralandı. Balcı tedavisinin ardından taburcu edildi. Olay yerinden kaçtıktan sonra, yakındaki kayalık alanda bira içip sonra da polise teslim olan Özparıltı tutuklandı.

ŞIRNAK'TA ASKERKEN, RAHATSIZLANAN BACAĞI KESİLMİŞ 

Pınar Ünlüer'in cenazesinin toprağa verilmesinin ardından oğlu A.E.K. de babası Polat Karga'ya teslim edildi. Küçük yaşta anne acısını yaşayan oğlunu bağrına basan Polat Karga için de zorlu bir hayat başlamış oldu. 1993 yılında Şırnak'ta, Cudi Dağı'nda vatani görevini yaptığı sırada soğuktan bacağının rahatsızlandığını, terhis olmasından 2 yıl sonra aynı rahatsızlığın nüksettiğini anlatan Polat Karga, çeşitli hastanelerde 10 ameliyat geçirmesine, yapılan tedavilere rağmen iyileşmediğini söyledi. Rahatsızlığın kangrene dönüşmesi üzerine sol bacağının diz altından kesildiğini, taksilerde ve minibüslerde şoförlük yaparken, bu yüzden işsiz kaldığını, sonra da yuvasının dağıldığını anlattı.

'YARDIM DEĞİL İŞ İSTİYORUM'

Protez bacakla yaşamına devam eden Polat Karga, bu haliyle araç kullanamadığı için, mesleği olan şoförlüğü yapamadı, başvurduğu başka yerlerde de işe alınmadı. Şimdi küçük oğlunun bakımını da üstlenen Polat Karga, ona daha iyi şartlarda eğitim aldırmak ve bakıp, büyütmek için işe ihtiyacını olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Bundan önce zor da olsa geçinebiliyordum. Ama artık benim için çok önemli olan oğlumun bakımını da üstlendim. Bunun için de çalışmam lazım. Bu halimle kimse iş vermiyor. Ben çevremden ve insanların yapacağı para yardımlarından çok, düzenli bir işe girerek oğlum için çalışmak ve ona bakmak istiyorum. Oğlum yaşadığı anne acısının üzerine bir de zorlu bir hayat yaşamasın."

ETİKETLER
AEK
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yeni kriz! Casusluk iddiasıyla gözaltına alındı
2017'de en fazla askeri harcama yapan 15 ülke