ABD Savunma Bakanı Hagel'den Irak'a güvence

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ''Irak halkının, Irak'ın geleceğine karar vereceğini ve ABD'nin de onların, barış ve güvenlik içinde, özgür ve refah bir ulus olması için gösterdikleri çabaları desteklemeye devam edeceğini'' bildirdi.

ABD Savunma Bakanı Hagel'den Irak'a güvence
ABD Savunma Bakanı Hagel'den Irak'a güvence
GİRİŞ 19.03.2013 18:05 GÜNCELLEME 19.03.2013 18:05

Hagel, Irak Savaşı'nın 10. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamanın önemli bir bölümünü Irak'ta savaşan Amerikan askerleri için ayırdı.

Irak'ta savaşın sona ermesine rağmen, bu savaşta hayatlarını kaybeden 4 bin 475 Amerikan askerini hiçbir zaman unutmamak gerektiğini belirten Hagel, Amerikan halkının, onların ve yaralanan 32 binden fazla askerin fedakarlığını her zaman onurlandıracağını kaydetti.

Hagel, Irak'a konuşlandırılan bir milyondan fazla askerin her birinin en büyük övgü ve minnettarlıkları hak ettiğini ifade etti.

Hagel, bunun yanında, kendi askerleriyle birlikte ölen Iraklı askerler, polisler ve çapraz ateş altında kalan Iraklılar ile bugün hala ülkelerinin yönetim ve güvenliğini sağlamak için mücadele eden Irak halkına da aynı duygularını göndererek, ''Irak halkı, Irak'ın geleceğine karar verecek ve ABD, onların barış ve güvenlik içinde özgür ve refah bir ulus olması için gösterdikleri çabaları desteklemeye devam edecek'' ifadesini kullandı.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye koronavirüste direkten döndü! Felaket son anda engellendi
Sıradan bir balık tuttuğunu sandı ama...