Yermuk mülteci kampı nefes aldı

Esed rejiminin uzun zamandır abluka altında tuttuğu Yermuk Mülteci Kampı'nda 2 bin 500 adet yardım paketi dağıtıldı.

Yermuk mülteci kampı nefes aldı
Yermuk mülteci kampı nefes aldı
GİRİŞ 01.02.2014 22:58 GÜNCELLEME 01.02.2014 23:14

Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde yer alan ve Esed rejiminin uzun zamandır abluka altında tuttuğu Yermuk Mülteci Kampı'nda 2 bin 500 adet yardım paketinin dağıtıldığı bildirildi.

Suriye resmi ajansı SANA'nın haberine göre, insani yardım çalışması kapsamında bazı yardım kuruluşları bugün Yermuk mülteci kampına ulaştı. 2 bin 500 adet yardım paketi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Sağlık durumu kötü olan 450 kişi tedavileri için sağlık ekiplerince kamp dışına çıkartıldı. Söz konusu yardımların, "Halk Barış Girişimi" kapsamında düzenlendiği ifade edildi.

Yermuk'ta açlık nedeniyle kedi eti dahil olmak üzere tarlalardan topladıkları otlarla karınlarını doyurmaya çalışan insanlar, uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Yardım malzemelerinin ulaştırılmasında sıkıntılar yaşanan kampta bugüne kadar 82 kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de açlıkla boğuşuyor. Hayatın her gün daha da çıkmaza girdiği kampa son bir kaç gündür Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ile bazı yardım kuruluşları tarafından sınırlı sayıda yardım ulaştırılabiliyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İki şehirden kan donduran haber: 8 ölü çok sayıda yaralı!
Milli Muharip Uçağı'nın havalanacağı tarih belli oldu