ABD'nin iptal kararına Filistin'den sert tepki!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), ABD'nin Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) mali yardımları tamamen durdurma kararını, Filistin davasına savaş açılması yönünde değerlendirerek, karara tepki gösterdi.

ABD'nin iptal kararına Filistin'den sert tepki!
ABD'nin iptal kararına Filistin'den sert tepki!
GİRİŞ 01.09.2018 19:51 GÜNCELLEME 01.09.2018 19:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

FHKC'den yapılan yazılı açıklamada, UNRWA'ya mali yardımları tamamen durdurma kararına tepki gösterilerek, bunun, "ABD yönetiminin siyonist düşmanlarla ortaklık içinde olduğunun bir başka delili" olduğu ifade edildi.

Açıklamada, UNRWA'ya yardımların durdurulmasının, ABD'nin Filistin davasına savaş açması olarak görüldüğü belirtildi. 

 

 

"Söz konusu savaşın Siyonist ABD'nin bir projesinin uygulamaya geçilmesi" olduğunun vurgulandığı açıklamada, gelecek günlerde Filistin davası aleyhinde yeni bazı kararların gelmesinin muhtemel olduğu uyarısı yapıldı. 

"Filistin davasının milletler arası insani bir dava olduğunun" aktarıldığı açıklamada bölgedeki Filistin halkına ait hakların korunmasının önemine işaret edildi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, dün yaptığı açıklamada, ABD'nin UNRWA'ya mali yardımları tamamen durdurma kararı aldığını bildirmişti.

UNRWA, BM Genel Kurulu tarafından 1949'da Ürdün, Suriye, Lübnan, Batı Şeria ve Gazze'deki Filistinli mültecilere yardım amacıyla kuruldu. Halihazırda Filistin içinde ve dışında 5,9 milyon Filistinli mülteci bulunuyor. BM Genel Kurulu'nun 1948'de aldığı 194 sayılı karar, Filistinli mültecilerden evlerine geri dönmek isteyenlere izin verilmesini, geri dönmemeye karar verenlere de toprakları için tazminat ödenmesini öngörüyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yistif - Rize 1 yıl önce Şikayet Et
    Onlardan gelecek yardımı biz yapalım. Gavurun yardımına ihtiyacımız yok. Ne olur sanki bir dilim daha az ekmek yesek. Ne olur 15 kaşık yemek yiyeceğimize 14 kaşık yesek
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan sınırında ilginç görüntü! Gaz bombaları ile saldırdılar
Son Dakika Haberi: Sınırda hareketlilik: Komandolar sevk edildi!