Ayşenur İslam kimdir? ASPB Ayşenur İslam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun listesinde yer alan bakanlardan oldu. Ayşenur İslam kimdir?

Ayşenur İslam kimdir? ASPB Ayşenur İslam
Ayşenur İslam kimdir? ASPB Ayşenur İslam
GİRİŞ 29.08.2014 15:53 GÜNCELLEME 29.08.2014 16:02

Ayşenur İslam, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevine devam eden bakanlardan biri oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan listede eski kabineden devam eden isimlerden biri olan Ayşenur İslam, kabinede daha önceki 61.hükümet döneminde de sahip olduğu koltukta yer almaya devam edecek ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sorumluluğunu üstlenecek.

İstanbul doğumlu olan ve Sakarya milletvekili olan Ayşenur İslam Türk Dili ve Edebiyatı mezunu ve yayınlanmış 10 adet kitabı bulunuyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Kimdir?

Ayşenur İslam, 16 Ocak 1958'de İstanbul Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Cahide'dir.

Öğretim Üyesi Doç. Dr.; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.Sırasıyla Ankara, Kırıkkale ve Başkent Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2005'te doçent oldu. 2007'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Yayınlanmış 10 kitabı ve 40 kadar makalesi bulunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen İslam, evli ve 1 çocuk annesidir.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ali Koç tribünden atladığı an için ilk kez konuştu!
ABD'nin 'güvenli limanı'nda gemiler batıyor: Tüm zamanların en düşük seviyesi!