'Hendek kazanı o hendeklere gömeriz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni dönemin ilk grup toplantısında Güneydoğu'daki terör olaylarına da değindi.

 • GİRİŞ25.11.2015 12:55
 • GÜNCELLEME25.11.2015 15:32
Davutoğlu: Hendek kazanı o hendeğe gömeriz

Türkiye'nin teröre karşı gerçekleştirdiği operasyonlara değinen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Terörle mücadele kararlılığımız aynı şekilde devam edecektir. Bütün dağlar temizleninceye, bütün yaylalar barış ve huzura kavuşana kadar mücadeleye devam edeceksiniz. Biz bu kararı alırken çok düşündük, ama kararı bir kez aldık mı uygulamada da tereddüt göstermeyiz. Terör örgütü her yere hendek kazıyor, içine patlayıcı koyuyor. İnsanları tehdit etmeyi marifet sayıyorlar" diye konuştu.

Davutoğlu şunları söyledi:

"Buradaki esnafa kepenk kapattırarak ne elde etmeyi düşünüyorlar? Kürt kardeşlerimizin sokağına barikat kurarak onları savaşın içine çekmeye çalışıyorlar. Bu hendek kazma işiyle bölgeyi felç etmeye çalışıyorlar. Bu millete hendek kazanları, o hendeklere gömeriz. Bunlar istiyorlar ki insanlar bölgelerden göç etsin. Ve bölgenin bütün demografisi değişsin sadece kendi siyasi düşünceleri hakim olacağı bir alan ortaya çıksın istiyorlar."

KAYNAKHABER7

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar15

 • cabbar 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH sizleri başımızdan eksik etmesin iyiki varsınız...Ermeni tohumlarına ölüm hucum ALLAH u ekber.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun size sonuna kadar arkanızdayız acımak yok hainlere
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • akıllıol 2 yıl önce Şikayet Et
  ağzına sağlık başbakan bu ermeni zerdüşlerine hayat hakkı tanımayın bu ülkede hayat buldukca ihanetleri artıyor bu piyonların
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet Davutoglunu cok seviyoruz iyi bir yonetici iyi bir baba iyi bir adam..Sonuna kadar arkandayiz basbakanim Allah yardimcimiz olsun sakin korkma !!
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın Başbakanım tespitleriniz çok doğru onlar o bölgede müslüman kürt istemiyorlar ermeni bozmalarına kalsın istiyorlar buna izin vermeyin
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun