Gül: Terör sorununda yumuşak güçten yanayım

Abdullah Gül terör sorununda yumuşak güçten yana olduğunu, askeri gücün sadece hazır olarak bekletilmesi gerektiğini söyledi.

Gül: Terör sorununda yumuşak güçten yanayım
Gül: Terör sorununda yumuşak güçten yanayım
GİRİŞ 26.04.2016 10:25 GÜNCELLEME 26.04.2016 10:25
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arapların önemli haber kanalı Al Arabiya'da Ortadoğu ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

Türkiye'de Kürtlerin bakan ve bürokrat olabildiğine dikkat çeken Abdullah Gül, devlet olarak bazı sorunların çözümünde geç kalındı fakat bazı hakların verilmeye başlamasıyla birlikte her şeyin daha iyiye gitme yoluna girdiğini anlattı.

Gül devamında şunları söyledi:

"TERÖR OPERASYONLARI ÜLKEMİZ İÇİN RİSK"

"Ancak Marksist bir yapısı olan PKK, terör uygulamaya başladı. Suriye ve Irak'ta olanları gördükten sonra bu durumun bölge için de büyük tehlike olduğunu gördük. Mevcut terör operasyonları elbette ülkemiz için bir risk içermektedir. Ben Cumhurbaşkanı iken bazı reformlar için çağrıda bulundum ve bazı yasaların çıkarılmasına öncülük ettim. Böylece diyalog başladı.

"TERÖR SORUNUNDA YUMUŞAK GÜCE ÖNEM VERMEK DAHA ÖNEMLİ"

Fakat bölge ülkelerindeki bazı gelişmeler sonrası PKK tekrar eyleme geçti. Bu sebeple bizim güvenlik güçlerimiz de ülkeyi ve vatandaşları korumak ve istikrarı tekrar sağlamak için silahlı mücadeleye devam ediyorlar. Her siyasetçinin bir politik stili var. Benim için yumuşak güce önem vermek daha önceliklidir. Türkiye bu konuda büyük takdir topluyordu. Ancak askeri güç de her an hazır olmalıdır elbette"

YAZDIR
YORUMLAR 70
 • vanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın gül sizi severiz ama konuşmalarınıza anlam veremiyoruz. Siz buyrun gelin de buradaki halka (Van)sorun yumuşaklığı. Adamlar çözüm sürecinde esnaftan açık açık vergi (haraç)alıyorlardı. Tendürek Dağı'na her gün ziyaretler aşikâre yapılıyordu. Anlaşmak isteyenle olur da bunların böyle bir derdi yok. yumuşaklığı acizlik anlayana anladığı dilden konuşmak lazım. Çok özür dilerim ama birileri kulağınıza bir şeyler mi fısıldıyor, diye düşünmeden edemiyorum.
  Cevapla
 • KARTALLI KARTAL 3 yıl önce Şikayet Et
  herkese anlıyacağı dilden.hdp ye barış sürecinde çok fazla tolarans tanındı. bayrak yakmadan tutun, haraç aldılar, mahkemeler kurdular, insanları yaktılar, silah ve cephane yığınağı yaktılar, tüneller kazılar, iç savaş hazırığı yaptılar.şimdi bitme noktasına yanaştılar ya, millet bunlara prim vermedi ya, hdp baraj altı kaldı yaa... daha ne yaa, ne yumuşak süreçmiş, sen eger iktidar olursan yada başbakan olursan yada cumhurbaşkanı olursan yaparsın yumuşak geçiş.. bi git köşene yaaaaaaa...
  Cevapla
 • kml 3 yıl önce Şikayet Et
  Teröre Yumuşaklık Olurmu Kardeşim Otuzbeş Yıldır Terörle Uğraşıyoruz Vatanıma Silah Doğrultan Kim Varsa Temizlenmeli Meclisteki Azmettiricileri de Dahil Hepsini Temizlemeliyiz.
  Cevapla
 • Meded 3 yıl önce Şikayet Et
  müslümanlar kendi aralarında çok merhametli, kafirlere karşı şediddir ayetini ne yapacağız. Bu kadar karışıklıkla bu ülke nasıl ayakta kaldı ?. Bu da Allah ın mucizelerinden biri, elhamdulillah!..
  Cevapla
 • abidin 3 yıl önce Şikayet Et
  bir daha sen yönetimde söz sahibi olunca yumuşak güç kullanırız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin’e trilyon dolarlık tazminatlar yolda
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları