Türkiye'den ABD'ye misilleme!

ABD'nin Türkiye'den vize başvurularını askıya alma kararının ardından Türkiye de ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı.

GİRİŞ 08.10.2017 23:32 GÜNCELLEME 09.10.2017 17:59

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin Türkiye'den yapılan vize başvuruların süresiz olarak askıya alınmasını açıkladıktan sonra Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden vize misillemesi geldi.

Washington Büyükelçiliği, "Türkiye de ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya alındı. Sınırda vize ve e-vize uygulaması askıya alındı" açıklamasında bulundu.

Washington Büyükelçiliği'nden yapılan açıklama;

"Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk Hükümeti'ni, ABD Hükümeti'nin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Sözkonusu değerlendirme sürecinde, ABD'deki Büyükelçiliğimize ve Başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD'deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Sözkonusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-vize ve sınırda bandrol uygulamarını da kapsamaktadır."

YAZDIR
YORUMLAR 397
 • sonerrr 9 ay önce Şikayet Et
  amerıkayı terore destek veren ulke olarak meclıste onaylayıp teror destekcısı ulke olarak uluslar arası kamuoyu olusturma vaktıdır pkk pyd teror orgutudur amerıka bunlara alenen yardım ve yataklık etmıstır çıkarın meclısten teror destekcısı dıye .....
  Cevapla
 • Daver Bey 9 ay önce Şikayet Et
  Misillime çok iyi olmuş.
  Cevapla
 • Ramazan 9 ay önce Şikayet Et
  Kısasa Kısas
  Cevapla
 • soner 9 ay önce Şikayet Et
  sonunakadar ülkemin ve cumhurbaşkanımızın yanındayım..ne mutlu türküm diyene
  Cevapla
 • OttoMan 9 ay önce Şikayet Et
  Ya şu korkka ABD yi takmayın siz! Yapın elinizden geleni ve gerekeni. Biz ölmeyi arzuluyoruz! Şüphesi olmasın düşmanın! Biz bu vatanı kanlı derelerin Havada çarpışan mermilerin şahitliğinde Allahın izni ile kurtardık. Biz bu memleket için her gün öldük
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de bir dönem sona erdi!
Babuna olayını hatırlattı! Yine kan toplamışlar