CHP'de Samsun depremi

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, partisinin Samsun il başkan yardımcılarını görevden aldıklarını bildirdi. CHP Samsun İl Başkan yardımcılığı görevinden alındığı kaydeden Nuri Cömert ise yaptığı yazılı açıklamada, "24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce'den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım" ifadesini kullandı.

CHP'de Samsun depremi
CHP'de Samsun depremi
GİRİŞ 04.08.2018 16:06 GÜNCELLEME 04.08.2018 16:06
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Samsun İl Başkanlığı yönetiminde görev değişikliği yapıldığını belirterek, “Partimizin görev dağılımında değişikliğe gidiyoruz. Bu nedenle yönetimdeki bütün il başkan yardımcılarını görevden aldık” dedi.

 CHP Samsun İl Başkan yardımcılığı görevinden alındığı kaydeden Nuri Cömert ise yaptığı yazılı açıklamada, "24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce'den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım" ifadesini kullandı.

Hiçbir gerekçe olmadan il başkan yardımcısının görevden alınamayacağını dile getiren Cömert, CHP tüzüğünün il başkanına böyle bir yetki tanıdığını ancak hiçbir yetkinin kişisel keyfiyete dayandırılamayacağını belirtti.

CHP'de, tüzük ve mevzuat hükümlerine bağlı olmayan bir yetkinin bulunmadığına işaret eden Cömert, "İl başkanı, yapmış olduğu bu tavırla hem partiyi dışarıdan dizayn edenlerle hareket ettiğini, hem de değişimden yana olan il yöneticilerini açıkça hedef aldığını tescillemiştir. İl başkanı açıkça hukuk ihlali yapmıştır. Bu açıdan alınan karar benim açımdan yok hükmünde bir karardır. Tarafıma tebliğ edilmiş bir karar da yoktur.” değerlendirmesinde bulundu. 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  Yokmu ifadeözgürlüğün, hani diktatör filan arıyordunuz'ya ...
  Cevapla
 • Engin 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte diktatörlük bu dur ve diktatörlüğün alası CHP de mevcuttur sayın cumhurbaşkanımıza diktatör diyenler kendilerinden başka kimseye ve hiç bir farklı görüşe saygısı olmayan bir güruhtur bunlar menfaatleri uğruna vatanı hiç düşünmeden satabilecek bir karaktere sahiptir teröristler ile kol kola gezip yürüyen onlar ile meclise birlikte giren ve sonrada şehit cenazelerine katılacak kadar yüzsüzlerdir
  Cevapla
 • Lolo 1 yıl önce Şikayet Et
  Faşist Oligark Despot CHP
  Cevapla
 • ali 55 1 yıl önce Şikayet Et
  Muharremcileri gönderiyorlar
  Cevapla
 • Acımasızca 1 yıl önce Şikayet Et
  Ama iyi kullandılar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Savunma mühendisleri yerli robotik tanı kiti için devrede
Koronavirüste son dakika gelişmesi! İspanya, ABD, İngiltere ve İran'dan çok kötü haber