Erdoğan'dan sert sözler: Eline diline dursun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da düzenlenen toplantıda AK Parti Samsun adaylarını açıkladı. Erdoğan konuşmasında Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi "Bay Kemal diyor ki çiftçiler aç çiftçilerin ellerinden toprakları alındı ya eline diline dursun. İşi gücü yalan" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 19.01.2019 15:41 GÜNCELLEME 19.01.2019 15:48
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Samsun'daki aday tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'nun 'Çiftçiler aç' açıklamasına tepki göstererek, "Eline diline dursun… Samsunlu çiftçilerimize  toplamda yaptığımız ödeme 2 katrilyon tutarında ama bundan haberi yok olmaz da çünkü bunun derdi yalan bunun derdi iftira… İşi gücü yalan…1,5 milyona yakın tazminata mahkum oldu. Bunun tazminatları ödemek üzere bir tazminat komisyonu CHP'nin içinde kurdular. Para topluyorlar şimdi milletvekillerinden. Onun için de rahat rahat yalan söyleyebiliyor" dedi.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

 

 

Kurtuluş’a atılan adım… Kurtuluş’tan şahlanışa 100 yıl unutmadık, unutmayacağız. Samsun’un tüm ilçelerindeki vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Bu salonda cumhur ittifakının dirayetini görüyorum.  Aramızı bozanlar cennet yüzü görmesin diyoruz.Daha önce uzun yıllar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapan şu anda milletvekili olarak Meclis’te görevini sürdüren Yusuf Ziya Yılmaz kardeşimize teşekkür ediyorum. Ne diyor o meşhur Samsun türküsünde? 'Kara kara kazanlar, kara yazı yazanlar... Cennet yüzü görmesin, aramızı bozanlar' Biz de aramızı bozanlar cennet yüzü görmesin diyoruz. Demokrasimize hizmet etmiş tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum

BU YIL 19 MAYIS'I FARKLI KUTLAYACAĞIZ

Hem millet hem de AK Partililer olarak birlik ve beraberlik içerisinde, düşmanı sevindirmeyerek aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz. Biz yolumuza şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan dava erleriyle devam edeceğiz. Cumhur ittifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız. Samsun 31 Mart’ta belediyelerde bu AK kadroya rekor bir oyla destek veriyor muyuz? Samsun 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Gece Gündüz çalışıyor muyuz? Bu yıl Kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 100. Yılı… Gazi istiklal harbimizin meşalesini burada yakmıştır. Bu yıl 19 Mayıs’ı daha farklı bir heyecanla kutlayacağız. 19 Mayıs’tan başlayarak bir asırlık tüm kutlamaları gelecek nesillere bu vatanın hangi fedakarlıklarla kurulduğunu gösterecek şekilde gerçekleştireceğiz."

ORADAN ÇIKIP MALAZGİRT'E GİDECEĞİZ

 

 

Bazılar için Samsun’da atılan ilk adım da Ankara’da faaliyete geçen Meclis de sadece slogandan ibaret. İşte bu anlayışla 2019’dan 2023’e kadar olan milli mücadele ve yeni devletimizin kuruluş dönemini kesintisiz kutlama programıyla değerlendirmeyi planlıyoruz.Kudüs davasını canımız pahasına sahipleniyoruz. Bunun için Mekke’nin Medine’nin medeniyetimizin sembolü diğer şehirlerin üzerine çok titriyoruz. İnşallah şimdi Ahlat’ta, orada gecelemek için Cumhurbaşkanlığı olarak orada bir makam yapıyoruz. Ve orada geceleyeceğiz dualarımızı yapacağız oradan çıkıp Malazgirt’e gideceğiz.

KIRAATHANE DİYORUM, KUMARHANE ANLIYOR

Her alan da yapacağımız yatırımlarla şehrimizi misyonuna uygun bir konuma çıkarmalıyız. Samsun’u müzesiyle kültürüyle sanatıyla 100.yıla uygun projelerle donatacağız. Süratle her yerde millet bahçeleri kıraathaneleri yerine alacak.Ben millet kıraathanesi diyorum bu CHP zihniyeti kumarhane anlıyor. Niye? Hani dervişin zikri meselesi var ya bunların ki o misal… Samsun’u sanayisiyle ticaretiyle tarımıyla Samsun’u ekonomide bir lokomotif şehir haline getireceğiz. Samsun’a 28,5 katrilyonluk yatırım yaptık. Samsun Üniversitesi’ni kazandırdık, Samsun gençlik ve eğitim şehri olma yolunda ilerliyor.  Bu yıl içerisinde Çarşamba, Kavak ve Alaçam ilçelerinde toplam bin kişilik yüksek öğrenim yurtları açacağız.  Sağlıkta 34 tesisi Samsun’a kazandırdık. Samsun şehir hastanemiz 900 yataklı olarak planlandı, şu anda ihale aşamasında. Son 16 yılda toplam yaklaşık 3 katrilyon tutarında sosyal yardım yaparak ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olduk. Samsun’da son 16 yılda 8 baraj inşa ettik. Karadeniz’in en önemli problemlerinden olan taşkınlar içinde tüm havzayı ele alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

ELİNE DİLİNE DURSUN! iŞİ GÜCÜ YALAN...

Samsunlu çiftçilerimize hani Bay Kemal diyor ki çiftçiler aç çiftçilerin ellerinden toprakları alındı ya eline diline dursun… Samsunlu çiftçilerimize yaptığımız yardımı söyleyeyim ben size; toplamda yaptığımız ödeme 2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik ama bundan haberi yok olmaz da çünkü bunun derdi yalan bunun derdi iftira… İşi gücü yalan…1,5 milyona yakın tazminata mahkum oldu. İşi gücü yalan. Ve şu anda devam eden mahkemeler var, onlardan da gelecek. Bunun tazminatları ödemek üzere bir tazminat komisyonu CHP'nin içinde kurdular. Para topluyorlar şimdi milletvekillerinden. Onun için de rahat rahat yalan söyleyebiliyor.Samsun’da işveren ve sigortalılarımıza 1 katrilyon tutarında teşvik sağladık. Madem kurtuluştan şahlanışa madem ilk günkü aşkla diyorsunuz öyleyse 31 Mart bunun için çok önemli bir fırsat. 

YPG PAÇAVRASIYLA POZ VERENLER...

Önümüzdeki dönem Samsun’da büyük atılım bekliyoruz. Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye ne zaman yükselişe geçmişse önüne hep tuzaklar döşenmiştir. Şehit Başbakan Adnan Menderes’in demokraside ve ekonomide önünü açtığı ülkemizin 27 Mayıs darbesiyle istikrarsızlık bataklığına sürüklenmesi de böyle bir oyundur. Şimdi Türkiye 16 yıldır bir kez daha yükseliş istikametinde ilerliyor ama önümüze yine tuzaklar konuyor. Bay Kemal Avrupa’ya gidiyor Almanya’da YPG paçavrasıyla fotoğraf çektirenlerle yan yana o da poz veriyor. Avrupa başta olmak üzere ülkemizi dışarıdan yıpratmaya çalışanların değirmenine su taşıyanlar var. CHP’nin kimlerle birlikte hareket ettiğine baktığınızda zaten amacı görürsünüz. Tüm bu gayretlerin amacı Türkiye’nin önüne geçerek patinaj yapmasını sağlamaktır. 

SAMSUN ADAYLARINI AÇIKLADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mustafa Demir
19 Mayıs: Osman Topaloğlu
Atakum: Zihni Şahin
Ayvacık: Halil Kalaycı
Bafra: Hamit Kılıç
Canik: İbrahim Sandıkçı
Çarşamba: Halit Doğan
Havza: Sabahattin Özdemir
İlkadım: Erdoğan Tok
Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu
Ladik: Nurhan Yapıcı Özel
Salıpazarı: Halil Akgül
Tekkeköy: Hasan Togar
Terme: Ali Kılıç
Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis
Yakakent: Hüseyin Kıyma
Alaçam: İlyas Acar (Cumhur ittifakı-MHP)
Asarcık: Şerif Kılağuz (Cumhur ittifakı-MHP)

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • M.Ali Efendioğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Çakma halkçı, naylon GANDİ eline, diline dursun sözünü bir İLTİFAT, bir SİTAYİŞ olarak GÖRDÜĞÜ İÇİN onu koltuğunda tartışılmaz olarak tutuyor, kaset peydahçı irade...
  Cevapla
 • ibrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye 2018 bütçesi 762.8 triyon. Samsunlu çifçilerimize 2018 de 2 katrilyon ödeme yapılmış.
  Cevapla
 • Çalışan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanım herkesi sevindirdin yardımcı hizmetlerde çalışanları da sevindir işçiminiz memurmu belli değil saygılar
  Cevapla
 • salih 1 yıl önce Şikayet Et
  köyde yaşayanlar bilir yada bir köyleri gezin adamın on dönüm arazisi var kapıda dev gibi traktör her evde traktör bu işin çözümü kooperatif olacak iş makineleri koop. ait olacak ürün hasat hazırlık hakaniyetle profesyonel olarak yapılıp giderler minumuma indirgenecek miras vb. nedenlerle ekilip bicilmeyen araziler koop. tarafından işlenecek bir an önce bu işlere el atılmalı hayvancılık içinde aynı tabiki.
  Cevapla
 • yurtTAŞ 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah! Be Reis, sana kim ne diyor nasıl bilgi veriyor bilinmez ama tarımda işler ne yazık ki yolunda değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altın ve dolar güne nasıl başladı?
İnsanların bulduğu en ilginç şeyler