AK Parti’nin listesinde 18 yaşında 18 genç var

AK Parti’de aday belirleme çalışmaları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara “Listelerde her dört adaydan biri kadın ve genç olacak” talimatı verirken; seçim kurulları tarafından hafta başında açıklanan kesin aday listeleri bu talimatın harfiyen uygulandığını gösterdi.

AK Parti’nin listesinde 18 yaşında 18 genç var
AK Parti’nin listesinde 18 yaşında 18 genç var
GİRİŞ 07.03.2019 10:22 GÜNCELLEME 07.03.2019 10:23
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliklerinde gençlerin oranı bir önceki seçime oranla 3,5 kat, kadınların ise iki kat arttığı görüldü. AK Parti listelerindeki belediye meclis üyeliklerinde kadın aday oranı önceki yerel seçime göre iki katına çıktı.

Türkiye genelinde meclis üyeliği asil aday listelerinde toplamda 2 bin 161, yedek aday listelerinde ise 2 bin 551 kişi olmak üzere toplam 4 bin 712 kadın listelerde yer aldı. 2 bin 161 kadın arasında seçilebilir yerlerden listeye konulanların sayısının binin üzerinde olduğu öğrenildi. Aday gösterilen gençlerin büyük çoğunluğu ise belediye meclisi listelerinde kendilerine yer buldu. Listelerde 18-30 yaş aralığında 2 bin 396 genç aday olurken; 18 yaşında 18 belediye meclis üyesi de listelere seçilebilir yerlerden girdi. AK Parti’nin en genç adayı Bursa Harmancık Belediye Meclisine aday gösterilen 2000 doğumlu Abdullah Aslan olduğu öğrenildi. Öte yandan Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 8 Mart’ta Şanlıurfa’da kadınlarla buluşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Mart Cumartesi günü de Diyarbakır’da gençlerle bir araya gelecek. Erdoğan toplantıda gençlere yönelik önemli mesajlar verecek.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Talha 1 yıl önce Şikayet Et
  Geleceğin temelini gençlere yatırım olarak yaptığı bu haberden açıkça anlaşılıyor.
  Cevapla
 • ilknur 1 yıl önce Şikayet Et
  Gençlere, gençlerin fikirlerine değer veren bir lider... Bu gençlik seninle yürümeye devam edecek inşallah.
  Cevapla
 • İsmail metin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağaç yaşken eğilir helal olsun bu sayede hem genç nüfusun sesi olacak hemde siyaset erbabından daha yakinen öğrenilecektir.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Erdoğan'ın siyaseti de partiyi yenileme ve diri tutma çalışmaları gerçekten çk güzel!
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Ak parti gençlerin de partisidir bunu herkese göstermek lazım sağırlar da duymalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den korona açıklaması: Dünya genelinde yasaklanmalı
Son dakika haberi: Erdoğan müjdeyi verdi! İstanbul'un iki yakasına kurulacak...