Akit TV'den açıklama geldi: Gereken yapılacak

Akit TV, canlı yayında 'Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor' diyen Ankara Haber Müdürleri Mehmet Özmen'in sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Akit TV'den açıklama geldi: Gereken yapılacak
Akit TV'den açıklama geldi: Gereken yapılacak
GİRİŞ 20.03.2019 21:56 GÜNCELLEME 20.03.2019 21:56
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Özmen'in sözlerinin  kurumun görüşü olmadığı belirtilen açıklamada, "Akit TV'de canlı yayında da olsa, kastı aşan böyle bir cümlenin sarf edilmesinden üzüntülüyüz. İlgili arkadaşımıza gereken yaptırımın uygulanacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz" denildi.

Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen, Ulucanlar Cezaevi’nde, dün yaptığı canlı  yayında "Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum" demişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün, Özmen hakkında TCK 106/1 maddesi uyarınca tehdit suçundan soruşturma başlattı. 

Akit TV Yönetim Kurulu da bugün, Özmen'in Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen'in, Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni haberleştirirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili maksadı aşan ifadeler kullandığı belirtildi.

Açıklamada,  "Canlı yayında kullanılan talihsiz ifadelerin kurumun görüşleri olmadığı açıktır. Kullanılan ifadelerin maksadından saptırılarak sosyal medyaya sunulması bir yana, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik idam talebi içerikli sözler tarafımızca onaylanmamaktadır" denildi.

Akit Medya'nın milli iradeye saygılı olduğu vurgulanan açıklamada, "Milletin tercihlerinin milli iradeyi şekillendireceğine inanıyoruz. Milli iradeye dışarıdan her türlü müdahaleyi de kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu veya başka bir siyasiye yapılmış veya yapılacak her türlü müdahalenin karşısındayız. Akit TV'de canlı yayında da olsa, kastı aşan böyle bir cümlenin sarf edilmesinden üzüntülüyüz. İlgili arkadaşımıza gereken yaptırımın uygulanacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • zafer 11 ay önce Şikayet Et
  buna hiç gerek yoktu
  Cevapla
 • halk 11 ay önce Şikayet Et
  Kemal KILIÇDAROĞLU'nun ,Metin AKPINAR'ın urganlı idam göndermesi ,tehdidi AKİT tv'nin yaptığı iş güzarlığı haklı kılmaz...Eleştirdiğimiz eylem ve söylemleri yaptığımız da eleştirtirdikleirmizden ne farkımız kalır... Kim ,hangi kişi ve kurum yaparsa yapsın kamuoyunun genel kabul göstermediği,akıl,mantık ve izanla bağdaşmayan,topluma ve devlete zarar veren davranışlardan kaçınmak gerekir...
  Cevapla
 • aykişi 11 ay önce Şikayet Et
  VALLAHİ doğru..
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Herkes ne konuştuğunu bilmeli. Akit tv cezalandırarak iyi yapmış. Diğerleri yanlış yapıyor diye bu kişinin de yanlış yapma hakkı yok.
  Cevapla
 • buyukusta 11 ay önce Şikayet Et
  yerinde güzel ve doğru bir açıklama olmuş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Regaip gecesi neler yapmalı, nasıl ibadet etmeliyiz?
Altın güne nasıl başladı?