3 ayda maaş ödeyemez oldu

Adana’nın CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart mahalli seçimlerinden bu yana geçen 3 ayda belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdi. Belediye, işçilerin haziran ayı maaşları henüz vermedi.

3 ayda maaş ödeyemez oldu
3 ayda maaş ödeyemez oldu
GİRİŞ 11.07.2019 07:14 GÜNCELLEME 11.07.2019 07:27
Bu Habere 334 Yorum Yapılmış

Adana’nın CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart yerel seçimlerden bu yana geçen 3 aylık sürede belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdi. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmezken, Karalar, “para yok” bahanesine sığınıyor.

 

 

PARALAR NEREYE GİTTİ?

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, Karalar’ın işçilerin maaşlarını ödemediğini belirterek şunları söyledi: “Karalar belediyenin bütün yükünü vatandaşa yüklüyor. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmedi. Şu an içeride bir aylık maaşları var. ‘Para yok’ diyorlar. Mali İşler Daire Başkanından 20 milyon liraya yakın işçi maaşlarının beklediği cevabını aldım. Hükümetimiz her belediyeyi ayrım yapmadan 4 ay boyunca hiç bir kesinti yapmadan paralarını gönderme kararı aldı. Her ay 15-20 milyon lira fazladan para giriyor kasaya. İşçilerin maaş paraları nereye gitti?”

 

 

İNDİRİM SÖZÜ YALAN ÇIKTI

Seçim öncesinde su fiyatına kademeli olarak yüzde 30 indirim sözü veren Karalar’ın TEFE-TÜFE artışını su fiyatına yansıtarak vatandaş aldattığı da ortaya çıktı. Zeydan Karalar’ın kelime oyunu yaparak Adanalı vatandaşlara suyu yüzde 30 pahalı kullandırdığını söyleyen Gülaçtı, “Karalar, Mayıs ayındaki ASKİ genel kuruluna yüzde 10’luk bir indirim teklifi getirdi. Şimdi her ay suya TEFE-TÜFE oranında zam geliyor. Yüzde 10 indirim yaptı, 3 ay sonra bir yüzde 10 indirim daha yapana kadar zaten yüzde 5-6 artış olacak. Kelime oyunu yapıyor. Karalar’ın bu dediği yolla yüzde 30 yerine maksimum yüzde 10’luk bir indirim yapılmış olacak” dedi.

YÜZDE 30 PAHALI SU

Gülaçtı, “Bizde Cumhur ittifakı üyeleri olarak dedik ki, madem yüzde 30 indirim sözün var, bunu tek seferde yapalım. 6 Mayıs’ta toplanan komisyonda, tek seferde yüzde 30 indirim olsun. Yıl sonuna kadar da herhangi bir zam yapılmasın kararını aldık. Ancak bu karar gündem yetkisi başkanda olduğundan dolayı ASKİ kurul gündemine alınmadı. Şu anda komisyon kararı bir sonraki ASKİ genel kurulunu bekliyor ki o da 2 ay sonra olacak. Maalesef Adana’lı bu yaz gününde suyu yüzde 30 ucuz kullanacağı yerde Karalar yüzünden yüzde 30 pahalı kullanıyor” dedi.

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 334
 • oraloğlu 19 saat önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: Eh boşuna demiyoruz '' Kendim ettim. kendim buldum. CHP ye oy verenler düşünsün. zaten belliydi...müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
 • Galip 2 gün önce Şikayet Et
  Yaşamadan CHP nin zulmü bilinmez .Yaşayacaklar bu onların tercihi . Her şey güzel oldu deyip avunsunlar. Şikayete hakları yok bile bile seçtiler.
  Cevapla
 • mhcivelek 1 hafta önce Şikayet Et
  İcraat yapana değil de Yalana Kanarsanız Bu Olur İşte. Bunlara Oy verenler bu vebal sizin eseriniz.
  Cevapla
 • cnk 1 hafta önce Şikayet Et
  ver kerem ver sizin herşey çok güzel oluyordu niye vermeyeceksin durun daha bu bir başlangıç size dürüst insanlar yaramaz çünkü
  Cevapla
 • cem 1 hafta önce Şikayet Et
  bu millete bi ders olmalı ileriyi hiç birzaman görmeyen banaz kafa chp sözde aydın sahte atatürk cüler vatan millet düşmanı chp
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Soylu'dan hodri meydan: Avrupa'daki hiçbir hükümet 6 ay dayanamaz...
Ünlü oyuncu sahnede bıçaklandı