Twitter'dan duyurdular: 'Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!'

İstanbul Süryani Kadim Vakfı, Türkiye'nin ABD ile Suriye'nin kuzeyinde planladığı Güvenli Bölge'nin tesis edilmesine ilişkin harekatı desteklediğini açıkladı.

Twitter'dan duyurdular: 'Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!'
Twitter'dan duyurdular: 'Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!'
GİRİŞ 20.08.2019 23:14 GÜNCELLEME 20.08.2019 23:30
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

İstanbul Süryani Kadim Vakfı'nın twitter hesabından, terör örgütü PYD/YPG'nin Suriye'de etkin olduğu bölgelerde Süryanilere sistematik olarak baskı uyguladığı belirtildi.

 

 

Terör örgütünün Süryani gençleri zorla kaçırdığını, Süryani okullarını kapattığı ve Süryanilerin çoğunu Suriye'yi terk etmek zorunda bıraktığı vurgulanan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

"HAREKATI DESTEKLİYORUZ"

 

 

"Daha önce birçok Süryani Sivil Toplum Örgütü bu durumu protesto eden bildiriler yayınlamış ve bu coğrafya ile bütünleşmiş olan kadim cemaatlerin, terör örgütlerinin insafına bırakılmaması gerektiğini açıklamışlardır. Bu bağlamda, Türkiye'nin ABD ile beraber Fırat'ın doğusunda güvenlik gerekçesi ile yapılması planlanan harekatını destekliyoruz.

"TÜM ÖNLEMLERİN ALINMASINI İSTİYORUZ"

Bölgede yaşayan Hristiyan gurupların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemlerin alınmasını istiyor ve uluslararası toplumu daha fazla sorumluluk almaya davet ediyoruz."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
güvenli bölge
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Devlet bilir işini güvenmez bunlara, Türkün Türkten başka dostu yoktur
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  tek taraflı harekat yapın abd yi daha fazla sıkıştırın onlar korkak çatışmaya giremezler temizleyin şuraları daha derinlere gidin
  Cevapla
 • alonegreywolf 5 ay önce Şikayet Et
  abd olmazsa desteklemeyecek misiniz?
  Cevapla
 • Dost 5 ay önce Şikayet Et
  Sen destekliyorsan hemen operasyonu bırakmalıyız. Demekki işinize yarıyor bu durum. Sürün gitsinler şu hainleri ülkemizden
  Cevapla
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  En azından destekliyoruz diyor CHP bunu bile söyleyecek cesareti yok HDP PKK ABD ne der süryani vakıf söyelmiş süriyede güvenli bölge yi destekliyoruz demiş Türkiye her zaman suriyede güvenli bölge halk için gereklidir demiş bizim içinde PKK suriyeden temizlenmelidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk profesörden korkutan Koronavirüs çıkışı
Küresel ticaret alarm veriyor...