Yüzde 50 ila 60 arasında olacak! AK Parti'de kritik hazırlık

AK Parti’de kongre süreci için hazırlıklar hızla sürüyor. 7 Ekim’de başlayacak kongre öncesinde delege yazım çalışmaları yapılacak. Çalışmalar kapsamında delege yazım kriterleri belirlenecek. 13 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen 7’nci olağan kongrede daha önceki kongrelerde olduğu gibi yüzde 50 ile 60 arasında bir yenilenme oranı bekleniyor.

Yüzde 50 ila 60 arasında olacak! AK Parti'de kritik hazırlık
Yüzde 50 ila 60 arasında olacak! AK Parti'de kritik hazırlık
GİRİŞ 25.08.2019 12:57 GÜNCELLEME 26.08.2019 09:06
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

AK Parti’yi 2023 hedeflerine taşıyacak kadroların belirleneceği 7’nci olağan kongre süreci için hazırlılar başladı. Ekim ayında başlayacak belde kongreleri öncesinde delegeler belirlenecek. Delege belirleme işlemi gerçekleştirilirken ince elenip sık dokunacak. 13 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen 7’nci olağan kongrede daha önceki kongrelerde olduğu gibi yüzde 50 ile 60 arasında bir yenilenme oranı bekleniyor.

 

 

KRİTERLER BELİRLENECEK

AK Parti’de 7’nci olağan kongre süreci için çalışmalar başlatıldı. İlk olarak delege yapısı gözden geçirilecek. Delegeler içerisinden hayatını kaybeden, istifa eden veya partiden uzaklaştırılan isimler liste dışı bırakılacak. Mevcut delegelerle ilgili olarak da genel merkez tarafından hazırlanacak olan delege belirleme kriterleri doğrultusunda inceleme yapılacak. Kriterlere uymayan isimlerin üstü çizilecek. Delege listeleri meslek grupları, yaş kriteri ve cinsiyet kotasına göre yeninden ele alınacak. Yine delegelerde akrabalık gibi şartlar da dikkate alınacak.

 

 

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Bu kongre öncesinde delegeleri belirlerken oluşturulacak komisyonlar delege adayları ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirerek isim belirlemeye çalışacak. Delegelerin parti kültürünü almış ve partiye güçlü bağlarla bağlı isimlerden seçilmesi sağlanacak. Kimsenin görmediği, hiçbir parti çalışmasına katılmayan isimlerin delege olarak yazılarak partinin kaderini belirlemesine izin verilmeyecek.

MEVCUT YÖNETİMİN KARNESİ

Kongre süreçleri öncesinde mevcut yönetimlerin karnesi de çıkartılıyor. Yerel ve genel seçimlerdeki çalışmalardaki başarı oranları ve oy oranları bu değerlendirmede etkili olacak.

YÜZDE 50 DEĞİŞİM BEKLENİYOR

İl yöneticileri, bölge milletvekillerinin görüşleri de alınacak. 13 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen 7’nci olağan kongrede daha önceki kongrelerde olduğu gibi yüzde 50 ile 60 arasında bir yenilenme oranı bekleniyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 27
 • idam -gelmeli 6 ay önce Şikayet Et
  idam yasasi gelsin ve bu cennet vatana hainlik edenler idam edilsin bu vatani el altindan satanlar asilmali
  Cevapla
 • büyükdoğu 6 ay önce Şikayet Et
  reis yorumlara bakılırsa herles dertli. Feshet il ilçe başkanlıklarını refah partisindeki gibi menafaat,makam,şöhret için değil Allah rızası için İslam için görevlendirme yapılsın. Ve ayasofya, 28 şubat mağdurları, idam, doğu türkistan,keşmir,arakan,yemen v.s., kadem, istanbul sözleşmesi gibi konularda yapıcı adımlar atmanızı bekliyoruz.
  Cevapla
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  bayburttan başla
  Cevapla
 • abdullahyılmaz 6 ay önce Şikayet Et
  sayın başkanım sözleşmeliler sizden kadro müjdesi bekliyor
  Cevapla
 • muro 6 ay önce Şikayet Et
  kutahyaya bir stad bile yapmadilar hemde akparti vekiller soz verdigi halde halk baska sebeplerden dolayi fena kirgin bunu bld secimlerde gosterdi kutahyaya akparti doneminde civi bile cakilmadi resmen uvey evlat muamelesi gorduler verilen sozler tutulmadi once kutagmhyadan baslayin yoksa kutahyanin gonlu alinmassa akparti kutahyada biter acil cozum halkin sesine kulak verin stad tugayin kalkmasi gural haricinde fabr.kurulmasi bunlar cok acil sebepler duyrulur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Üsküdar'da korkunç görüntü! Silahla dehşet saçtı
Günün gazete manşetleri