Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta düzenlenecek BM 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine iştirak etmek üzere 21-25 Eylül'de ABD'yi ziyaret edecek. Görüşmeler çerçevesinde Türkiye-Pakistan-Malezya üçlü toplantısı da düzenlenmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor!
GİRİŞ 20.09.2019 21:31 GÜNCELLEME 21.09.2019 06:40
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı'ndan Erdoğan'ın, BM 74. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin açıklama yapıldı.

 

 

Açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenecek BM 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine iştirak etmek üzere, 21-25 Eylül'de ABD'yi ziyaret edecek.

GENEL KURUL ÖNCESİ BM İKLİM EYLEM ZİRVESİ'NE KATILACAK

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul üst düzey görüşmeleri öncesinde, 23 Eylül'de BM Genel Sekreteri'nin ev sahipliğinde düzenlenecek BM İklim Eylemi Zirvesi'ne katılacak.

Erdoğan, "Yoksulluğun Giderilmesi, Kaliteli Eğitim, İklim Eylemi ve Kapsayıcılık için Çok Taraflı Gayretlerin Canlandırılması" temasıyla gerçekleştirilecek BM 74. Genel Kurulu'nun ilk günü olan 24 Eylül'de, BM Genel Kurulu'na hitap edecek, ayrıca Genel Sekreter Antonio Guterres'le görüşecek.

Ziyaret çerçevesinde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Zirvesi marjında tertiplenecek "Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Hayata Geçirilmesini Etkileyen Mega Eğilimler" başlıklı Liderler Diyalogu toplantısına katılacak olan Erdoğan, burada bir konuşma yapacak.

PAKİSTAN BAŞBAKAN'I İMRAN KHAN'LA AYRI BİR ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ayrıca, Pakistan Başbakanı İmran Khan'la birlikte "Nefret Söylemiyle Mücadele" konulu yüksek düzeyli bir yan etkinliğe ev sahipliği yapmaları öngörülüyor.

TÜRKİYE-MALEZYA-PAKİSTAN ÜÇLÜ TOPLANTISI YAPILACAK

Genel Kurul görüşmeleri çerçevesinde Türkiye-Malezya-Pakistan Üçlü Toplantısı da icra edilecek.

Ayrıca Erdoğan'ın New York'ta bulunduğu sürede çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyarette, ABD'deki Türk, soydaş, Müslüman ve Yahudi toplumu temsilcileriyle bir araya gelmesi, Ara Güler Sergisi'nin açılışını gerçekleştirmesi ve Türk-Amerikan İş Konseyi tarafından düzenlenecek 10. Türkiye Yatırım Konferansı Gala Yemeği'ne katılması ön görülüyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Bahri 4 ay önce Şikayet Et
  Eller dua ya çok dikkat etmeliyiz.Rabbim yar ve yardimcisi olsun Reis in ve cumlemizin.
  Cevapla
 • Strateji 4 ay önce Şikayet Et
  Avrupanın zenginliği en üst seviyesine geldi ve düşecek bu çerçevede strateji olarak hedefimizi ortadoğudan sonra asya tarafına çevilerim. Ihracat yapalım üretelim kalkınalım.
  Cevapla
 • kayra-keskin 4 ay önce Şikayet Et
  yine uykularımız kaçacak ve kalbimiz durma noktasına gelecek, ALLAH korusun ve yollarınız açık olsun
  Cevapla
 • tora 4 ay önce Şikayet Et
  neden pakistana nükleer askeri üs vermiyoruz. füzelerini bizim topraklarımıza konuşlandırsınlar. natonun nükleer bombaları var ve hiç bir sıkıntısı yok.
  Cevapla
 • Nedim 4 ay önce Şikayet Et
  İslam alemi olarak çok güzel ama işbirliği yapmak istiyorsak Venezuela yı da katmak lazım.nasıl Amerika bizim düşmanlarımızla işbirliği yapıyorsa bizde Amerika nın düşmanlarınla işbirliği yapmak lazım Küba dahil olsun.küba Türk leri çok seviyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor 9 sezon sonra lider!
Suudi Arabistan'dan tuhaf Libya açıklaması! Türkiye'ye ağır suçlama