Muhsin Yazıcıoğlu'nun evi müze olacak

Büyük Birlik Partisi'nin kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüdüğü evi müzeye dönüştürülüyor.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun evi müze olacak
Muhsin Yazıcıoğlu'nun evi müze olacak
GİRİŞ 19.11.2019 14:35 GÜNCELLEME 19.11.2019 14:36
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Helikopter kazasının ardından ölümüyle tüm Türkiye'yi yasa boğan BBP'nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, doğduğu evin müzeye dönüştürülme çalışmaları sürüyor.

 

 

Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüyen Yazıcıoğlu'nun evindeki restorasyon çalışmalarını Sivas Valisi Salih Ayhan, yerinde inceledi ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

"BÜYÜK HAYALLER KURDUĞU EV"

 

 

Ayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Vali Ayhan, "Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğduğu ev, yaşadığı ev, hakikaten burada ülkesine dair büyük hayaller kurduğu yeri müze yapıyoruz. Bir anı evi yapıyoruz." dedi.

"ELMALI KÖYÜ HAREKETLENECEK"

Yazıcıoğlu'nun hayal dünyasına herkesin vakıf olacağını vurgulayan Vali Ayhan, "Elmalı köyümüz çok hareketli günler ve yoğunluk yaşayacak. İnşallah ona da hazırlıklı olmak lazım. Emek verenlere, destek verenlere teşekkür ediyorum. Kamuoyu bu düşüncemize çok güzel bir şekilde destek oldu. Değerlerimize, büyüklerimize sahip çıktıkça, onların fikirlerini yaşattıkça bu ülke var olacak, daha da güçlü bir şekilde ayakta duracak." ifadelerini kullandı.

"HARİKULADE BİR MEKAN OLACAK"

"Gençlerimizin Muhsin Yazıcıoğlu'nu tanımaları açısından hazırlıklar devam ediyor." diyen Vali Ayhan, müzenin iç fonksiyonu ve teşhir tanzim projesinde son aşamaya gelindiğini, 10-15 gün sonra kuruldan geçmesinin ardından uygulamaya başlanacağını aktardı.

Vali Ayhan, "Yani 2-3 ay sonra burası harikulade bir mekan olacak." değerlendirmesinde bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • aydın61 4 ay önce Şikayet Et
  seni özledik be büyük başkan
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Allah kendisinden razı olsun. Mekanını cennet eylesin.
  Cevapla
 • BABA 4 ay önce Şikayet Et
  RAHMETLİNİN EVİ MÜZE OLSUN . AMMA ÖNCE ONU KATLEDEN HAİNLER ve İŞBİRLİKÇİLERİ BİR AN EVVEL BULUNSUN. Mahkemesi yılan hikayesine döndü
  Cevapla
 • ALP 4 ay önce Şikayet Et
  SİVAS Vali BEYİ Amasya'^dan Saygıyla SELAMLIYORUM.
  Cevapla
 • ALTINYAYLA 58 4 ay önce Şikayet Et
  Muhsin Başkanıma Rabbim Rahmetiyle muamele etsin ve Mekanını cennet Bahçesinden bir köşk eylesin inşallah. Sayın Valimiz Salih Ayhan Beyimizden de Allah razı olsun Rabbim tüm çalışmalarında yar ve yardımcısı olsun Amin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan'dan koronavirüs talimatı: Derhal durdursunlar!
Koronavirüsün Afrika'daki yayılım hızı ile ilgili çarpıcı açıklama! Neden yayılmıyor?