Son dakika: Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması

MHP lideri Bahçeli, CHP'li bir ismin Külliye'ye gittiği iddiasıyla ilgili, "CHP'de sular durulmaz. Kılıçdaroğlu türbülanstan çıkamaz" açıklamasını yaptı. Bahçeli erken seçim çağrılarıyla ilgili olarak ise, "Seçim zamanında yapılmalı" dedi.

Son dakika: Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması
Son dakika: Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması
GİRİŞ 22.11.2019 17:38 GÜNCELLEME 22.11.2019 19:30
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli milletvekili genel seçimlerinin zamanında yapılması konusundaki görüşlerinin net olduğunu bildirdi. 

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yazılı cevaplandıran Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir isimle görüştüğü iddiasını "Ülke gündemi maksatlı ve mahsurlu tartışmalarla meşgul ediliyor." sözleriyle değerlendirdi.

Siyasi sürecin tehlikeli kaymalar yaşadığını ve dikkatle analiz edilmesi gereken kutuplaşmalara çekildiğini belirten Bahçeli, yeni bir hükümet sistemine geçildiğini ve milletvekili genel seçimlerinin 24 Haziran 2018'de yapıldığını hatırlattı. 

Bahçeli, yegane önceliğin 2023 hedeflerini yakalamak olduğunu bildirerek şöyle devam etti: 

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte demokratikleşme, normalleşme ve istikrar ortamının sağlanması konusunda Cumhur İttifakı kararlıdır. Kim ne yaparsa yapsın ne söylerse söylesin, hangi ayak oyunlarına heves ederse etsin 2023'e kadar Türkiye'nin kararlı duruş ve tutumu zaafa uğramayacak, hedeflerden sapma gösterilmeyecektir. Bu konuda söz birliği, güç birliği, irade birliği çok açıktır, tartışmasızdır. Türkiye'yi kaos ve kargaşaya sürüklemek için iştah ve izansızlıkla bekleyen çevrelere fırsat verilmeyecektir. Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri zamanında, yani 2023 yılının haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Görünen odur ki AK Parti'ye hakim olan görüş de memnuniyetle ifade ediyorum ki bu şekildedir. Hiç kimse havanda su dövmesin, boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmesin."

EL OVUŞTURUYORLAR

 "CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin Türkiye'yi risk ve belirsizliğe çekmek için el ovuşturduğunu ve bir seçim havası oluşturmaya çalıştığını" ifade eden Bahçeli, "Bu yanlıştır, mahsurludur, sakat bir tavırdır. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir. CHP Genel Başkanı uzun zamandır zıvanadan çıkmış, zırvada rekorlar kırmıştır. Kontrolü hepten kaybetmiştir." değerlendirmesinde bulundu. 

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, "Zamanında yapılacak genel seçimleri öne çekmek amacıyla muhtelif ülkelerdeki muhalefet yöntemlerini, sert ve hakaretamiz bir üslupla Türkiye’ye taşıdığını, savrulduğunu ve karanlıkta sürüklendiğini" savundu.

Bahçeli, "Bu nedenle kriz çıkarma, toplumsal kargaşa ve çatışma yaşayan ülkelerin buhranlarını Türkiye’ye yansıtma hususunda özel ve kahredici bir mücadelenin içindedir. CHP Genel Başkanı milli güvenliğe tehdit bir duruma gelmiştir.Türkiye'de can ve mal güvenliği olmadığını hezeyanla ifade ederek nasıl bir çukurun içine düştüğünü ispatlamıştır. Kılıçdaroğlu yoldan çıkmış, Türkiye'yi uçuruma itmek için pusuya yatmıştır. " ifadesini kullandı.

"CHP GENEL BAŞKANI MİLLİ GÜVENLİĞE TEHDİT"

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir CHP'li ile görüştüğü iddialarına ilişkin değerlendirmede de bulundu. 

"Sözcü gazetesinin bilinen, tanınan, artık tükenmişliği aşikar olan yazarı Rahmi Turan ile İP'li Lütfü Türkkan planlı bir projenin ara elemanlarıdır. CHP'ye yönelik kendi iç bünyesinden tetiklenen ve dış destekle tırmandırılan bir operasyon anlaşılan devreye alınmıştır. Neden Rahmi Turan'ın, neden Lütfü Türkkan'ın bu kadar gündeme geldiği sorgulanmalıdır." değerlendirmesini yapan Bahçeli şöyle devam etti: 

"Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP'deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu'na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir, ayrıca yeni parti arayışlarından da beslenmektedir. Karşımızdaki siyasi tablo Kılıçdaroğlu'nun hüsran ve hezimet siyasetine itiraz eden bir dip dalgayla büyüyeceği kanaati bende oldukça fazladır. CHP'de sular durulmaz, nitekim Kılıçdaroğlu da bu türbülanstan kolay kolay çıkamaz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • Fehmi 3 ay önce Şikayet Et
  Erken secim isteyen guruh yenilmeye doymadi cikmis mindere yenilmis yenilmiste yenilmis herzaman bunlarin zihniyet yenilmeye mahkumdur birdaha bu ulke o koalisyon kabuslarina donmeyecek
  Cevapla
 • aysg 3 ay önce Şikayet Et
  Adamlar sokakları karıştırıp hükümeti deviremeyince erken seçim projesini devreye sokmaya çalışıyorlar...
  Cevapla
 • zafer gülten 3 ay önce Şikayet Et
  kaybetme korkusu yaşayan erken seçim istemez tabii,ama kazanacağından emin olana her sene seçim olsa vız gelir.
  Cevapla
 • Gecelerin Yargıcı 3 ay önce Şikayet Et
  Şu anda çözülmesi gereken sorunlar varken seçimi düşünmek hata olur.halk üzerine bir de seçim maliyeti yükü bu dönemde yuklenmemeli.
  Cevapla
 • ZOR38 3 ay önce Şikayet Et
  2002 den önce trafik lambası önünde ilk sırada olurduk !!! Bugün Kayseride 20.sıradayız. Araç sayısı muazzam arttı. Yollar 10 numara oldu. Kartaldan, Hacı Murattan, Torostan v.s başka yoktu. AB-Dünya neye biniyorsa bizdede o var bugün. Reissiz yine eskiye döneriz mâzallah. Toros derken dağ keçisi, Şahin gençlerin göz bebeği mübarekler ama şaka bi yana, bir yere kadar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Suudi Arabistan koronavirüs nedeniyle umre ziyaretlerini askıya aldı
Erdoğan ile baş başa görüşen Aliyev ilk kez açıkladı: Türkiye ile birlikte ortak üreteceğiz