Abdülhamit Gül: Yeni bir dönem başlıyor! Ceza adaleti sağlanacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan, Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında yargı reformu paketinde 18 ay ceza yasasından kaynaklı sorunlarda ceza adaletinin sağlanacağını açıkladı.

GİRİŞ 19.01.2020 12:08 GÜNCELLEME 19.01.2020 14:08
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan, Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına konuk oldu ve infaz yasasından, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yargı reformlarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

 

 

BİR DÖNEM DEĞİŞİYOR! MAĞDURİYET BİTECEK

Gelecek olan düzenleme bir af değil. Belli suçlarda hiç cezaevine girilmediği görülüyor. 18 ay ceza alan bazı suçlarda tahliye ediliyor ya da hiç cezaevine girmiyor. Küçük suçları önlemeyince büyük suçlara evriliyor. Misal komşusunu tehdit ediyor. Yolda birilerine sataşıyor. Ama ertesi gün hiç ceza almadan aynı kişinin karşısına çıkıyor. Bu toplumu yaralıyor. Mahkeme 16 ay hapis cezası verdiyse cezaevine girmiyor. Karşı taraf mağdur oluyor. Bu yüzden bunu ele aldık. Adaleti güveni arttıracak bir durum olarak ele aldık. Reform kapsamında ceza adaletini sağlamaya yönelik tedbirler alınacak. Otomatik iyi hal durumunu da ele alan bir düzenlememiz olacak.

 

 

Hasta, yaşlı ve hamilelere yönelik bir düzenleme ya da infazın ertelenmesi söz konusu olacak. 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • MTN 1 ay önce Şikayet Et
  Beşeri sistemlerin getirdiği hiçbir düzen hak ve adalet sağlayamaz. Hele bu kafirlerden devşirilen yasalar hiç getiremez.
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  suç ne olursa olsun cezasını çekmeli yoksa ileride daha büyük suçlara yöneliyorlar indirim af erteleme nakite çevirme bunları yaptığımız için suç işlemek basit geliyor insanlara ama acısını çoğu zaman masum olan insanlar çekiyor maddi ve manevi olarak hak etmedikleri şeylerle karşılaşıyorlar ve suç işleyip cezaevine girenler bir şekilde ıslah edilmeli çalıştırılmalı faydalı bir birey olmaları sağlanmalı ye iç yat olmamalı...
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH ın Yüce kitabımızda belirttiği şekilde yönetilirsek işte o zaman huzur olur...
  Cevapla
 • Abdullah Er 1 ay önce Şikayet Et
  Mutlak adaletin sahibi sadece Allah'tır. Gerçek ve tam adalet ahirette hesap gününde olacak. Rabbim bizleri affetsin. Kul ve kamu hakkından muhafaza etsin.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Halkın içinden seçilen jüri gurubu gibi kişilerin Yargılamada bulunup kararda söz hakkı olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye-İran sınırında 5,8 şiddetinde yeni deprem
Sosyal medyada rekor kırıyor! İlk bakışta...